Madencilikte karta verilen zarar işin neresinde?

Aslında daha fazla bile olabilir. Çünkü mining yapılırken kart tüm gün çalışsa dahi UV ve belli bir frekansta düzenli, stabil çalışıyor. Oyunlarda voltaj, frekans, yük, fan hızları devamlı değişkenlik gösterir bu da kartı daha çok zorlar. 24 saat oyun oynanmadığı için kartın nasıl yıprandığını ev kullanıcıları fark edemiyor ancak internet kafelerde ekran kartları tahmin edilenden daha hızlı çöpe gidiyor veya tamir görüyor.
Bu açıdan düşünmemiştim aslında çok mantıklı bir yorum olmuş. Bu aynı garajda aylarca yıllarca yatan araçla ayda düzenli km yapan araç gibi. Düzgün bakım ve düzgün kullanım ile trafikteki araç yatan araca göre çok daha sağlıklı oluyor.

Tam yükte uzun süre çalıştığı için ömrü kısalıyor. Sadece fan olarak düşünmeyin.
Sanki oyun oynarken tam yükte çalışmıyor. Böyle mantıksız bir cevap görmedim. Mining yaparken oyundaki haline göre daha az güç çeker daha az ısıda çalışır. Undervolt yaparsanız da düşük voltaj da çalışır, dalgalanma yaşanmaz ve az güç çeker. Uygun sıcaklıkta çalıştırılırsa 5 yıl da gider 10 yıl da gider. Teknolojik alet belirli bir ömrü yok. Bir de oyun oynanan karta göre daha az ömrü olur demişsiniz, neye dayanaraktan söylüyorsunuz? 24 saat aralıksız Ultra ayarlarda PUBG oynadın mı? Veya RDR 2'yi ultra ayarlarda 24 saat oynadın mı? Soluksuz 3 yıl Mining yapıp üstüne internet kafede kullanılan kartlar var.
Bu açıdan düşünmemiştim aslında çok mantıklı bir yorum olmuş. Bu aynı garajda aylarca yıllarca yatan araçla ayda düzenli km yapan araç gibi. Düzgün bakım ve düzgün kullanım ile trafikteki araç yatan araca göre çok daha sağlıklı oluyor.
Yukarıda açıkladım. 24 saat oyun oynanmadığı için belli olmuyor. Ultra ayarlarda 24 saat aralıksız uzun bir süre oyun oynamak, UV yapılmış kart ile mining yapmaktan daha sıkıntılı.

@senshi.jpp, 24 saat aralıksız oyun oynamak gerçekten çok zor bir iş. Kafelerde bile olmaz. 24 açık kafe bulmak zor. Her ekran kartı her oyunu Ultra ayarlarda oynatamaz. Mining çıkması ekran kartı kafelerde kullanılıyor demişsiniz. Bunlara Reballing de yapılmış olabilir. Rekabetçi oyunların çoğu zaten ekran kartını hikayesi olanlar kadar kullanmıyor. Pek çok konu var bakabilirsiniz. Çoğu kişi ikinci el kart alırken Mining çıkması olanlardan uzak durun diyor. Size göre bunların hepsi yanlış biliyor ve ceza alması gerekir öyle mi? Bunu da zaten burada bile konulara bakıp görebilirsiniz. Aldığınız cezayı sorgulamanın veya hesap sormanın yeri burası değil. Rapor sistemini kullanabilirsiniz. Orada değerlendirme yapılır.

Madencilik yapılan kartların bakımı ve düzgün ayarı yapıldığı sürece zarar görmüyor arkadaşlar. Bu videoyu izleyip görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne kadar kullanırsan o kadar eskir araba gibi düşün. Kazım yaparken 7/24 çalıştıkları için normal kullanıma göre tabii daha az ömürleri olur.
Geçen okuduğum bir habere göre 1 sene tam yük altında kazım yapmak ekran kartının ömründen %10 götürüyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki oyun oynarken tam yükte çalışmıyor. Böyle mantıksız bir cevap görmedim. Mining yaparken oyundaki haline göre daha az güç çeker daha az ısıda çalışır. Undervolt yaparsanız da düşük voltaj da çalışır, dalgalanma yaşanmaz ve az güç çeker. Uygun sıcaklıkta çalıştırılırsa 5 yıl da gider 10 yıl da gider. Teknolojik alet belirli bir ömrü yok. Bir de oyun oynanan karta göre daha az ömrü olur demişsiniz, neye dayanaraktan söylüyorsunuz? 24 saat aralıksız Ultra ayarlarda PUBG oynadın mı? Veya RDR 2'yi Ultra ayarlarda 24 saat oynadın mı? Soluksuz 3 yıl mining yapıp üstüne internet kafede kullanılan kartlar var.

Yukarıda açıkladım. 24 saat oyun oynanmadığı için belli olmuyor. Ultra ayarlarda 24 saat aralıksız uzun bir süre oyun oynamak, UV yapılmış kart ile mining yapmaktan daha sıkıntılı.

Bu arada OC ayarlarını yaptım ama UV işini bilmiyorum ve sıkıntılı bir durummuş gibi geliyor. Voltaj vs işler çekindiğim işler biraz.

Ne kadar kullanırsan o kadar eskir araba gibi düşün. Kazım yaparken 7/24 çalıştıkları için normal kullanıma göre tabii daha az ömürleri olur.
Geçen okuduğum bir habere göre 1 sene tam yük altında kazım yapmak ekran kartının ömründen %10 götürüyormuş.

Değil %10 tam yükte 1 senede %15 götürecek garantisi verseler kabul ederim ben. Gayet iyi bir oran 12 ay 365 gün Full yükte çalıştığında %10 gitmesi.

Sayısal değer vermeyin artık sonucu belli olmayan şeylere ya? Bu aynı bitik motora %90 vermek gibi bir şey. Araba mı bu? Niye olur olmadık şeylerle karşılaştırıyorsunuz yahu? Bir de sanki test etmişler gibi %10 ömür kısaltıyor diyorlar. Teknolojik aletlere ömür biçilemez. Bu araba için de geçerli.

Bu arada OC ayarlarını yaptım ama UV işini bilmiyorum ve sıkıntılı bir durummuş gibi geliyor. Voltaj vs işler çekindiğim işler biraz.

Değil %10 tam yükte 1 senede %15 götürecek garantisi verseler kabul ederim ben. Gayet iyi bir oran 12 ay 365 gün Full yükte çalıştığında %10 gitmesi.

1-2 madencilik yapsan da performansı düşmez. Memory clock çok arttırırsan belki VRAM yanabilir. Sana yardım etmeye çalışıyoruz.

Haberin kaynağı ne, kim yapmış bu testleri? Nerede paylaşılmış bir haber? Bu tarz detayları bilmeden verdiğin bilgiyi niye doğru kabul edelim? Geçen okuduğum bir habere göre 1 sene tam yük altında kazım yapmak ekran kartının ömrünü %10 uzatıyormuş(!).

Haberin kaynağı ne, kim yapmış bu testleri? Nerede paylaşılmış bir haber? Bu tarz detayları bilmeden verdiğin bilgiyi niye doğru kabul edelim? Geçen okuduğum bir habere göre 1 sene tam yük altında kazım yapmak ekran kartının ömrünü %10 uzatıyormuş(!).

Uzatıyor mu? Yanlış okudun galiba kısaltıyormuş. Bir grafik kartı üreticisi sallamış. Evga idi sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı