Miningi isteğe göre başlatma/durdurma

Lopew

Hectopat
Ravencoin adında tek ekran kartıyla mining yapılabileceğini iddia edilen bir kripto para buldum. Hâlâ tartışılır durumda ama tek ekran kartıyla mining yapılıp/yapılmayacağı, bana göre yapılır. Sebep olarak ise ben bu kartı (RX570 4 GB OC) yeteri derece kullandım ve hâlâ kendisi yaşıyor.

Gerekli ihtiyaçlarımı gördüm ve artık çok fazla yormuyorum bu kartı, neredeyse günün 10 saati bilgisayarda otursam 8 saatinde kendisi uyuyor. Fazla derecede kullanılmıyor. Eskiden biraz daha fazlaydı bu süre, %60 gibi bir orandaydı ama artık o derecede oyun oynamıyorum. Hatta bilgisayarın başında yalnızca bilişim ile alakalı işlerim için oturuyorum. Arada bir oyun oynama isteğim oluyor, dediğim gibi günde maksimum 2 saat oluyor. Buralarda ekran kartı çalışıyor genelde.

Dediğim gibi kartın parasını çıkarma gibi bir fikrim yok, sadece biraz ek gelir sağlasın. Ben bu geliri şu an kullanmayacağım zaten. Sadece Ravencoin'i kazıp ya direkt olarak kendisi olarak elimde tutacağım ya da başka coinlere dönüştürerek elimde tutacağım. Büyük bir süre ile bekleyişe gireceğim. Büyük ihtimal ve fiyatlarının artmasını bekleyeceğim. Öyle bir kâr yapmayı planlıyorum.

Biliyorsunuz kart AMD bir kart ve oyun oynarken %100'ü neredeyse Mining'e veriyor. Mh derecesini düşürmeden direkt olarak neredeyse aynı Mh'larda kazıyor ama oyun oynanamaz hâle geliyor. Bu yüzden bir şey danışmak istedim size. Bu Miningi yaparken kendi havuzunu kullanıyorum ve havuzun bana kazdığımı verebilmesi için belli bir miktara ulaşması gerekiyor. Coin'in hesabıma gönderilmiyor. Ben 2-3 defa kapattıp mining programını ama tam olarak anlayamadım.

Şimdi diyelim kimin gönderim alt limiti 1000 olsun. Bu program 800 kazıp kapandığında bu 800 nereye gidiyor, yeni açılıp 200 kazdığında 800+200'den 1000 olduğunu anlayıp gönderebiliyor mu bu sistem? Onu merak ediyorum. Çünkü gün içerisinde maksimum 2 defa kapama gibi bir fikrim var. Eğer böyle bir sistem yoksa ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yaparken kullandığınız cüzdan adresine gönderilir. Cüzdan adresinzide birikir. Dilediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz. Hatta havuzunuzda cüzdan adresinizi yazarak da ne kadar kazılmış görebilmeniz lazım. (Taş devrinden kalma havuz değilse tabi)

Gerçekten bu kadar hikayeye gerek var mıydı bu soruyu sormak için? Kazılanlar kaybolmaz, hesapta birikiyordur.

A'dan Z'ye tüm hikayeyi açıklamak istedim o kadar, fazla bilgi vermek yasak değildir sanırım.
Mining yaparken kullandığınız cüzdan adresine gönderilir. Cüzdan adresinzide birikir. Dilediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz. Hatta havuzunuzda cüzdan adresinizi yazarak da ne kadar kazılmış görebilmeniz lazım. (taş devrinden kalma havuz değilse tabii)

Teşekkür ederim, dediğiniz gibi taş devrinden kalma bir havuz değilmiş ben sadece yanlış kısımlara bakmışın, tekrardan teşekkürler.
2miners havuzunu kullanın 10 rvn olunca borsanıza gönderiyor sorunsuz.

Size de teşekkür ederim, şu anki havuzdaki ödeme alt limiti geçtiğim zaman sizin dediğiniz havuzuda deneyeceğim.

Geri
Yukarı