Mint kurarken ölümcül hata

• Konuyu başlatan AMDCpu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 967

AMDCpu

Centipat
Daha fazla  
Kurulum her şey tamamlanıyor sonra 3 5 sistem programlarını yüklüyor ondan sonra GRUB ölümcül bir hata veriyor.
Kurmaya çalıştığım sistem Linux Mint 21.

No EFI hatası veriyor bununla alakalı var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20221005_162921.jpg
    IMG_20221005_162921.jpg
    316,7 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2022-10-05 15-08-32.png
    Ekran Görüntüsü - 2022-10-05 15-08-32.png
    100,6 KB · Görüntüleme: 32
Az önceki hatadan yola çıkarak Linux bilgisayarınızda UEFI BIOS görmüş yani EFI klasörü gerekiyor ve bu diskin en başına yazılmalı. "Oyunlar" bölümünün silinip yeniden müdahale edilmesi lazım. Eğer Linux kurmak istiyorsanız önce fotoğrafları yedeklemenizi öneririm. Şu haliyle diski silmeden kurulum yapılabilir mi emin değilim. BIOS'dan UEFI kapatılırsa bu uyarı çıkmaz ancak Windows yüklüyse o sorun çıkartabilir ikisini de aynı anda kullanacaksanız.

Az önceki hatadan yola çıkarak Linux bilgisayarınızda UEFI BIOS görmüş yani EFI klasörü gerekiyor ve bu diskin en başına yazılmalı. "oyunlar" bölümünün silinip yeniden müdahale edilmesi lazım. Eğer Linux kurmak istiyorsanız önce fotoğrafları yedeklemenizi öneririm. Şu haliyle diski silmeden kurulum yapılabilir mi emin değilim. BIOS'tan UEFI kapatılırsa bu uyarı çıkmaz ancak Windows yüklüyse o sorun çıkartabilir ikisini de aynı anda kullanacaksanız.

Deneyeceğim hocam.

Az önceki hatadan yola çıkarak Linux bilgisayarınızda UEFI BIOS görmüş yani EFI klasörü gerekiyor ve bu diskin en başına yazılmalı. "Oyunlar" bölümünün silinip yeniden müdahale edilmesi lazım. Eğer Linux kurmak istiyorsanız önce fotoğrafları yedeklemenizi öneririm. Şu haliyle diski silmeden kurulum yapılabilir mi emin değilim. BIOS'dan UEFI kapatılırsa bu uyarı çıkmaz ancak Windows yüklüyse o sorun çıkartabilir ikisini de aynı anda kullanacaksanız.
hocam diskdeki yedekleri aldım o diski biçimlerdir diyince direk düzelicek mi

Son düzenleme:
Kurulum ekranına gelip /dev/sda1, /dev/sda2 ve /dev/sda5'i silmenizi rica ediyorum. Sıfırdan diskleri ayarlayalım sizin için. İleri tuşuna basmadığınız sürece değişiklikler uygulanmayacak, yedeklerinizi aldığınızı varsayıyorum. Tekrar kontrol etmenizi rica ediyorum ki aile resimleri manevi olarak yerine konulamayacak şeyler olabilir. Özellikle kaybettiğiniz bir yakına aitse...

Diskleri kurulum ekranından silin: /dev/sda olanları silin, /dev/sdb sizin flash belleğiniz. Bu kısımdan:

Ekran Görüntüsü - 2022-10-05 15-08-32.png

Sonrasında sizden fotoğraf rica edeceğim.

Geri
Yukarı