Mint ve Windows 10'lu sistemde seçim ekranı yok

kkank

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhabalar.
Windows 10 kurulu bilgisayarıma sabah Mint yükledim. Güncelleştirmeleri vs. yaptım. Yeniden başlattım ancak hangi işletim sistemini istediğini sormuyor. Sadece ilk kurulduktan sonra sordu, bir daha sormadı. İnternette Windows ayarlarına yönlendirmeler buldum ancak ben Mint'te takıldım. Nasıl Windows 10 ile açabilirim bilgisayarı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yüklerken Windows yanına yükle dedim, D sürücüsünü seçtirdi bana. C içinde de dosyalar duruyor. Anlamanın yada zorla o ekranı çıkarmanın bir yolu yok mu?

Terminalden upgrade yapmıştım. Başka güncelleştirmeler varmış, onları yükleyip tekrar deneyeceğim. Çünkü açılışta "Bootable insecure" gibi bir yazıdan sonra ne olduğunu okumaya fırsatımın olmadığı "xxx failed" falan yazıp Mint'i açıyor. Belki düzelir. Sonra sizinkini deneyeceğim.

BIOS ayarlarinda, boot menusunde Windows 10 ve Ubuntu secenekleri olmasi gerekiyor. Windows 10'u ilk siraya alip kaydet.
Evet hocam bu sayede açtım Windows'u ancak yine de açılırken sormadı direk açtı.
Sistemi kurulum yaptığın Linux Mint medyası ile aç. Menüden Boot Repair aracını arat ve çalıştır. Önerilen onarımı uygula.
Her seferinde sorması için bunu yapmam yeterli olur mu?

Genellikle yeterli olur. Olmazsa, Windows girdisini elle ekleriz önyükleyiciye.
Hocam işim için Windows'u kullanmak zorundayım şuan. Deneyeceğim düzelmezse izninizle buraya etiketleyerek rahatsız edebilir miyim sizi? İyice öğrenmek istiyorum çünkü mümkün olduğunca iyi seviyede. Kali'ye geçmeden pratik yapmam gerektiğini okudum çok yerde o yüzden deniyorum bende sürekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı