Mint yüklü sistemde Windows 10 kurulum ekranı açılmıyor

onur94

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 1 haftadır sorunu çözemiyorum. Sony Vaio PCG-4121fl model laptopta Linux Mint yüklü. Windows'a dair hiçbir şey yok. Windows 10 yüklemek için flash diske Rufus ile ISO'yu yazdım. Ama laptop USB flashdan Windows setup ekranına girmiyor direkt Linux boot ekranına atlıyor. BIOS ayarlarında ilk boot seçeneği external device olarak ayarlı.

• Laptopun F2 BIOS ayarları dışında hiçbir F tuşu işlev yapmıyor. Bildiğim kadarıyla boot edilecek aygıtı seçmek için menü açan tuş oluyor ama bu laptopta yok.
  • Linux yüklü olan kendi SSD'si Flex ile anakarta bağlı değiştirmek mümkün değil. Diski dışarı çıkararak başka PC'de formatlamam imkansız.

USB flashdan Linux Mint'i çalıştırarak sistemi açtım. Disk yönetiminden Linux yüklü tüm SSD'yi formatladım. Laptop açılırken boot edemediği için GRUB-rescue komut satırında bekliyor.

Flash disk başka bilgisayarda çalışıyor Windows setup ekranı açılıyor. Başka flash diske Ubuntu yükledim. Laptopta Ubuntu setup ekranı açılıyor. Sadece Linux versiyonlarının kurulum ekranları açılıyor.

Bu laptopa nasıl Windows yükleyeceğim?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    275,1 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.jpg
    2.jpg
    283,6 KB · Görüntüleme: 15
  • 3.jpg
    3.jpg
    313,2 KB · Görüntüleme: 11
  • 4.jpg
    4.jpg
    309 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Laptop Legacy BIOS'a sahipse ve flashı UEFI olarak yazdıysanız görmüyor olabilir. Laptop modeli nedir?

GRUB'u da silmek için live Mint sistemden diskteki diğer bölümleri de silebilirsiniz.

Diski yeniden formatladım bu sefer grub silindi. Yüklü OS olmadığı için operating system not found hatası veriyor. Windows setupa hala giremiyorum. USB flashdaki setup imajını görmüyor. USB 2.0 ve 3.0 flashlar ile denemede yaptım.

Geri
Yukarı