Misafir kullanıcı virüslerden korur mu?

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni mühendislik mezunu bir arkadaşım var birkaç tane program kullanıyor. O programların lisans ücreti çok yüksek olduğu için işe girene kadar crackli kullanması gerekiyor. Haliyle bu şekilde bilgisayarına virüs bulaşıyor, bilgisayarı oyunlara girdiğinde normalde 65-70 derece ama bu programları kurduğu zaman 90-100 civarına çıkıyor. Merak ettiğim konu şu bir misafir hesabı açsak o programlar sadece o hesapta olsa ana hesapta oyunlar olsa yine aynı sıcaklıklara ulaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yeni mühendislik mezunu bir arkadaşım var birkaç tane program kullanıyor. O programların lisans ücreti çok yüksek olduğu için işe girene kadar crackli kullanması gerekiyor. Haliyle bu şekilde bilgisayarına virüs bulaşıyor, bilgisayarı oyunlara girdiğinde normalde 65-70 derece ama bu programları kurduğu zaman 90-100 civarına çıkıyor. Merak ettiğim konu şu bir misafir hesabı açsak o programlar sadece o hesapta olsa ana hesapta oyunlar olsa yine aynı sıcaklıklara ulaşır mı?
Böyle yapacağına USB belleğe işletim sistemi kurarak ona boot ederek zararlı yazılımları çalıştırsın.

Arkadaşların dediği gibi Dual boot yapın.

Bunun dışında, programların portable halini bulabilirseniz veya portable haline getirebilirseniz, USB bellek ya da harici hard disk'e atarak Microsoft Sandbox üzerinden tak çalıştır kullanabilirsiniz. Şahsen gittiğim her yerde ve her bilgisayarda bu şekilde kullanıyorum. Geride kalıntı bırakmıyor.

Mühendislik öğrencilerine neden programlama okuyanlara verilen imkan verilmiyor?
Mezun olduktan sonra iş ararken zevkine uzaktan eğitimle iki yıllık programlama okumuştum. Bütün Windows sürümleri + ederi 50 bin TL'den fazla programların lisansını bedava verdiler. Onthehub mıydı Microsoft ile anlaşmalı okullara ücretsiz veriyordu. Sırf bunun için bile okula kayıt olunur :D

Arkadaşların dediği gibi Dual boot yapın.

Bunun dışında, programların portable halini bulabilirseniz veya portable haline getirebilirseniz, USB bellek ya da harici hard Disk'e atarak Microsoft Sandbox üzerinden tak çalıştır kullanabilirsiniz. Şahsen gittiğim her yerde ve her bilgisayarda bu şekilde kullanıyorum. Geride kalıntı bırakmıyor.

Mühendislik öğrencilerine neden programlama okuyanlara verilen imkan verilmiyor?
Mezun olduktan sonra iş ararken zevkine uzaktan eğitimle iki yıllık programlama okumuştum. Bütün Windows sürümleri + ederi 50 bin TL'den fazla programların lisansını bedava verdiler. Onthehub mıydı Microsoft ile anlaşmalı okullara ücretsiz veriyordu. Sırf bunun için bile okula kayıt olunur :D

Bende onu sorguladım başta kullandığı 3-4 program var lisans ücretleri 600-700 liradan başlıyor.

Geri
Yukarı