Mısır'daki Katliamı Neden Görmüyorsunuz...?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İki olay birbirinden çok ama çok farklı. Bu karikatür bir nevi doğruları anlatıyor olabilir. Lakin ikisi aynı şey değil!
Benim bundan anladığım "başkasını bırak kendine bak" mesajı, yaşanan olaylar(Mısırdaki 500'ü aşkın ölü) doğrultusunda destek olacağına köstektir!

Başkasını bırak kendine bak lafını desteklemiyorum lakin dışarıda bir olay olduğunda kahraman olan insanların birazda pencereden dışarı bakmak yerine evi gezmesi gerektiğini düşünüyorum.

Gezi parkı olaylarından önce de katliamlara sessiz kalmıyordu, Gezi Parkı olaylarından sonra da sessiz kalmadı.
Çok abartılı bir karikatür. Şu konuları açıp durmayın, millet birbirine giriyor.

Kendisi Gezi Parkı'nda insanları öldürüp sakatladı o zaman medyayı susturmuştu şimdi niye susturamadı.

Gezi parkı olaylarında Türkiye'yi yıkanların Mısır'daki katliama karşı sessiz kaldığını görüyoruz. Ya da şöyle diyelim birçoğunun sessiz kaldığını. Acaba neden sessiz kalıyorlar? Ayrıca Levent Üzümcü diye bir mahluk var ki onu belirtmeden geçemem. Kalbi kurumuş adamın resmen. Neye hizmet ediyor?

Yok daha neler kardeşim, ne katliamı. Sen şu anki zamana katliam diyorsan git 10 sene önceye, sen şuana katliam diyorsan 10 sene geri gitsen soykırım derdin.
Ne güzel ülke kendini toparlamaya başlamış 10 sene içerisinde.
Neyini çekemiyorsunuz kardeşim? Din ticareti falan falan boş işler.

Her şey ortada, bırakın bu boş lafları. Saçma saçma konuşlar açıp anca aramızı bozuyorsunuz.

Gezi parkında insanları öldürüp sakatlamış diyorsun. Tamam müdahaleler çok sert olabilir ama ne yapmalarını bekliyordun.
Tomanın karşısına çıkıp antin kuntin laflar edersen, eşyalar fırlatırsan toma sana verir gazı, verir suyu.
En önemlisi de, sen onların arkasında durursan, işte o zaman polis bana niye sıkıyor demeye hakkın kalmaz.
Anca laf, o beğenmediğiniz AKP'nin ülkeyi nereden nereye getirdiğini görmezsiniz. İşinize gelmiyor değil mi :D.
Dini inançlarınız sert düşüyor niye ne AKP'ye çöp atıyorsunuz? 10 sene içerisinde ülkenin itibarını ve gücünü inkar edilemeyecek kadar yükseltti.
Siz hala kılı kırk yarıp bir fesatlık çıakrtmaya çalışıyorsunuz.
Dalaşmayı bırakalım, yararı yok bize. Şu açılan konu kadar gereksiz bir konu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplara bakıyorum da sanki bir ülkedeki bütün insanların tek bir görüşü olması gerekiyormuş gibi yazılar gördüm. Her insanın kendi görüşüne saygılı olmak gerekirken açılan konuya laf atmaktan başka bir işiniz yokmuş gibi mesajlar atıyorsunuz. Tamam, kendi görüşlerinizi belirtebilirsiniz ama açılan konu kendi görüşünüz dışında diye de gereksiz olarak betimlemeyin. Gün gelir, yanılırsınız ve söylediğiniz cümleler size de yanlış gözükür. Karşı çıkıp kafanıza göre konuşmak yerine okuyun, araştırın, izleyin, düşünün, sorgulayın ve diğer insanların görüşlerine saygı duyun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı