Mitridatizm Gerçek Midir ?

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Mitridatizm üzerine bir bakındım da, aslında pek de mantıksız gözükmüyor. Sizce denersem işe yarar mı ? Nörotoksin kullanırsam düşük dozda olsa bile bir yan etkisi olur mu ? Kaç çeşite kadar çıkabiliriz ve bu ne kadar sürer ?

Mitridatizm'de Mitridates'in annesi onu zehirlemeye çalışmış ve bunun sonucunda Mitridates bu metodu denemiştir. İntihar etmeye kalkışmış ve zehir içmiş fakat zehirin etkisi olmamıştır. Paralı askerlerden birine öldürtmüş kendini.

Denenebilir. Tamamen vücuduna bağlı bir olay. Vücudun bağışıklık üretemezse ölebilirsin. Ayrıca alacağın maddenin nasıl bir yan etki oluşturacağı meçhul. Bence zehir almak yerine zararlı besinlerden, yüksek radyasyondan vb. şeylerden uzak durmak uzun ömürlü olmaya yetecektir.

Olabilir. Aslında grip aşısı da aynı şey.
Bize zayıflatılmış grip virüsünü veriyorlar ve vücut bağışıklılık kazanıyor.
@Sharpei Avcısı Anca böyle olur, farklı şekilde hayatınızı riske etmiş olursunuz, böyle bir saçmalığa inanmayın sakın.

Roma imparatoru bu şekilde göya zehire karşı bağışıklık kazanmış, sen roma imparatoru musun da zehir bağışıklığı istiyorsun:D
Saçma sapan şeyler yapma kendini zehirliceksin, herşeyden önce gereksiz bir şey bu.

Bunun sebebi aslında yapacak pek bir şey olmaması (evet can sıkıntısı) ve çok düşük ihtimalle de olsa yine de kendimi sağlama almam. Şimdi ``Bu ne gereksiz bir sebep ?`` derseniz bile düşünün. Ortamlarda ``Yeaağğğ zehire karşı bağışıklılığım var`` falan dediğimi. Hatta ortamlara Taipan getireyim falan ısırtıp hava atayım...
Şaka bir yana içimden bir ses bir noktada işe yarayabileceğini söylüyor. Zaten nereden bulurum zehiri bilmiyorum. Aklımda nörotoksin vardı ama çok aşırı kaçar diye vazgeçtim. Venom Man birkaç yılan türünü kendi üzerinde kullanıyor. Şişen bölgeyi kalem ile çiziyor ve altına yılanın türünü yazıyor. Tek bir ısırık olmakla beraber kısa sürüyor. Bu sayede ölmemiş oluyor ama, sahiden de riskli gibi.
Zehiri nereden bulabilirim ? Düşük dozda öldürmeyecek yaygın bir zehir biliyor musunuz ?

Bunun sebebi aslında yapacak pek bir şey olmaması (evet can sıkıntısı) ve çok düşük ihtimalle de olsa yine de kendimi sağlama almam. Şimdi ``Bu ne gereksiz bir sebep ?`` derseniz bile düşünün. Ortamlarda ``Yeaağğğ zehire karşı bağışıklılığım var`` falan dediğimi. Hatta ortamlara Taipan getireyim falan ısırtıp hava atayım...
Şaka bir yana içimden bir ses bir noktada işe yarayabileceğini söylüyor. Zaten nereden bulurum zehiri bilmiyorum. Aklımda nörotoksin vardı ama çok aşırı kaçar diye vazgeçtim. Venom Man birkaç yılan türünü kendi üzerinde kullanıyor. Şişen bölgeyi kalem ile çiziyor ve altına yılanın türünü yazıyor. Tek bir ısırık olmakla beraber kısa sürüyor. Bu sayede ölmemiş oluyor ama, sahiden de riskli gibi.
Zehiri nereden bulabilirim ? Düşük dozda öldürmeyecek yaygın bir zehir biliyor musunuz ?
Hocam sen Venom Man de değilsin Roma İmparatoru da. Hayatını riske atmaya ne gerek var. Kim zehirlesin seni :p İlla öldürmek istese pıçaklar ya da silahla öldürür :penguen: Şu devirde zehirle uğraşan mı kaldı :ROFL:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı