MIUI 13 yüklü cihaza Custom ROM nasıl yüklenir?

MIUI 13 yüklü POCO X3 Pro'ya pixel Experience ROM'unu kurmak istiyorum. Telefon Bootloader kilidi açık. Bu adımdan sonra vendor yüklemek gerekiyor mu yoksa TWRP yükleyip ROM'u flashlamak yeterli mi? Telefonu brick yapma ihtimalimiz nedir? Deneyimli arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt TWRP'den Pixel Experience kurabilirsin. Twrp kurduktan sonra üzerinde OrangeFox TWRP kur. Daha gelişmiş.Eğer Pixel açılış ekranında kalırsan tekrar TWRP'yi açıp Data Wipe etmen gerek. Data'yı wipe ederken YES diye yazıp formatlayacaksın. Okadar. Ha bazı rom geliştiricileri (Mesela Pixel Experience)'ın bazı versiyonları halen yüklenmemektedir. Boot ekranında kalmaktadır. Niye telefonum açılmıyor diye korkma. Geri dönmek istersen Kendi telefonunun Orjinal Recovery ve Romunu içeren imajı FASTBOOT olarak kurabilirsin. Xiaomi Firmware Updater Bu siteden indirebilirsin. Eski olan Asus zenfone 5'den beri kernel ve rom geliştiriyoruz xda da. Bir sorun çıkar ise beni mention'la.

@Ozan J Poco X3 Pro'ya Pixel Experience romunu yükledim. Pixel recovery yüklü Teamwin değil. Bu telefona bilgisayar olmadan LineageOS veya miui eu rom kurabilirmiyim? Nasıl kurabilirim bir tarif edermisin? Not: bilgisayarım yok, root yok, bootloader açık.

TWRP yüklü ise tabiikide kurulabilir basit bir şekilde. Yeterki rom'u düzgün indir bozuk olmasın. orange fox twrp önerimdir. Hem güncel hem daha iyi arayüzü var. pixel recovery'i hiç duymanım. Buyuk ihtimal teamwin'in twrp sine çok benziyordur.

TWRP yüklü ise tabiikide kurulabilir basit bir şekilde. Yeterki rom'u düzgün indir bozuk olmasın. orange fox twrp önerimdir. Hem güncel hem daha iyi arayüzü var. pixel recovery'i hiç duymanım. Buyuk ihtimal teamwin'in twrp sine çok benziyordur.
Evet çok benziyor, dokunmatik çalışıyor. Telefonu brick yapmaktan çekiniyorum.

Dosya Ekleri

• format-complete-Install-Pixel-Experience-ROM.jpg
    format-complete-Install-Pixel-Experience-ROM.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 158

Yeni konular

Geri
Yukarı