Rehber MIUI Sürümleri Arası Geçiş - PC Olmadan

Selam,

Bugün PC olmadan MIUI sürümleri arası geçiş yapacaginizi anlatacagim.

NOT: OEM kilidi zorunlulugu yok. Yani acik veya kapali olmasi sart degil.
Adim 1:

Kullanmis oldugunuz ROM ve kurmak istediginiz ROM dosyasini indirin.

Adim 2:
Ayarları açın ve telefon hakkında > MIUI sürümü yazan yere gelin. MIUI logosuna 6-7 defa tıklayın.
Sonrasında bu yazı çıkacaktır:

Screenshot_2022-10-01-10-05-50-470_com.android.updater.jpg

Adım 3:
Guncelleme paketini secin yazisina tiklayin.

Screenshot_2022-10-01-10-07-10-442-edit_com.android.updater.jpg

Adim 3.1:
Indirmis oldugunuz cihazin kendi ROM'unu seciyoruz.

Screenshot_2022-10-01-10-08-28-457_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Adim 3.2:
Guncelleme dosyasi dogrulandi artik. Bu ekranda direkt olarak guncelle demeyecegiz.

Screenshot_2022-10-01-10-08-50-234_com.android.updater.jpg

Adim 3.4:
Ana menüye donup Dosya yöneticisini açıp ufak bir değişiklik yapacağız.
En basta secmis oldugumuz guncelleme dosyasinin adini kopyalayip sondaki uzantiyi siliyoruz ve kurmak istedigimiz guncelleme dosyasinin adi ile degistiriyoruz.

Screenshot_2022-10-01-10-09-22-533_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Boyle bir goruntu oluşmalı:

Screenshot_2022-10-01-10-09-44-270_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Adim 4:
Geri güncelleme penceresine geri donup artık cihazı yeniden başlat ve güncelle diyebiliriz.

Screenshot_2022-10-01-10-08-50-234_com.android.updater (1).jpg

Cihaz yeniden başlatılacak ve MIUI Recovery açılacak. Sonrası normal güncelleme gibi ilerleyecek en sonunda cihaz açılacak ve Yeni ROM'unuz hayırlı olsun.
Görmüş olduğunuz gibi TR ROM'undan EU ROM'una geçiş yaptık ve veri kaybına uğramadık.

1664611563247.jpg

ROM dosyalarini Download Xiaomi Firmware - MIUI Download - Mi ROM - MiFirm sitesinden indirebilirsiniz. zip stable olani secmeniz yeterlidir.

Akliniza takilan her türlü soruyu sormaktan cekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümü var mıdır hocam eğer alırsam?
Bu sekilde bir video var hocam:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam,

not: OEM kilidi zorunlulugu yok. Yani acik veya kapali olmasi sart degil.
adim 1:

adim 2:
Ayarları açın ve telefon hakkında > MIUI sürümü yazan yere gelin. MIUI logosuna 6-7 defa tıklayın.

Eki Görüntüle 1532469

adım 3:

Eki Görüntüle 1532471

adim 3.1:

Eki Görüntüle 1532474

adim 3.2:
Guncelleme dosyasi dogrulandi artik. Bu ekranda direkt olarak guncelle demeyecegiz.

Eki Görüntüle 1532477

adim 3.4:
Ana menüye donup dosya yöneticisini açıp ufak bir değişiklik yapacağız.
En basta secmis oldugumuz guncelleme dosyasinin adini kopyalayip sondaki uzantiyi siliyoruz ve kurmak istedigimiz guncelleme dosyasinin adi ile degistiriyoruz.

Eki Görüntüle 1532478

Eki Görüntüle 1532480

adim 4:
Geri güncelleme penceresine geri donup artık cihazı yeniden başlat ve güncelle diyebiliriz.

Eki Görüntüle 1532482

Cihaz yeniden başlatılacak ve MIUI recovery açılacak. Sonrası normal güncelleme gibi ilerleyecek en sonunda cihaz açılacak ve yeni ROM'unuz hayırlı olsun.
Görmüş olduğunuz gibi TR ROM'undan EU ROM'una geçiş yaptık ve veri kaybına uğramadık.

Eki Görüntüle 1532487

ROM dosyalarini Download Xiaomi Firmware - MIUI Download - Mi ROM - MiFirm sitesinden indirebilirsiniz. ZIP stable olani secmeniz yeterlidir.

akliniza takilan her türlü soruyu sormaktan cekinmeyin.

Birincisi o ROM EU değil eea yani Avrupa ROM'u yanlış bilgi bu bir .
Ve ikincisi cihazınız antirollback kontrolüne takılır ise geçiş yapamazsınız bu bilgiyi bilmeden sakın ROM değişmeyin cihazınızın hardbrick olma olasılığı çok yüksek .

1664617241188.png

ROM çeşitleri asıl bunlardır . EU ROM dediğiniz şey Xiaomi.EU oluyor bu da Custom ROM oluyor stock ROM değil .
Antirollback.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi o ROM EU değil eea yani Avrupa ROM'u yanlış bilgi bu bir.

Örnek dedim bu bir. Zaten bende eea kullanmıyorum Endonezya kullanıyorum.

Ve ikincisi cihazınız antirollback kontrolüne takılır ise geçiş yapamazsınız bu bilgiyi bilmeden sakın ROM değişmeyin cihazınızın hardbrick olma olasılığı çok yüksek.

Takılma olasılığı düşük.

ROM çeşitleri asıl bunlardır. EU ROM dediğiniz şey Xiaomi. EU oluyor bu da Custom ROM oluyor stock ROM değil.

EU ROM lafını gelisine söyledim.
Ve son olarak, çok fazla bilginiz var ise başka forumlardan kaynak atmayı kesin ve kendiniz paylaşım yapın.

Örnek dedim bu bir. Zaten bende eea kullanmıyorum Endonezya kullanıyorum.

Takılma olasılığı düşük.

EU ROM lafını gelisine söyledim.
Ve son olarak, çok fazla bilginiz var ise başka forumlardan kaynak atmayı kesin ve kendiniz paylaşım yapın.

Takılırsa ne yapacaksın onarım ücretlerini sen karşılıyacak gibi konuşuyorsun? Yanlış bilgi vermeyi kesin EU ROM ile eea çok farklı ROM'lar insanları yanlış yönlendiriyorsun. Al sana başka forum değil direk YouTube'dan kaynak. İnsanları yanlış yönlendirmeyi kes parayı basit bir şey sanıyorsun herhalde.

Selam,

NOT: OEM kilidi zorunlulugu yok. Yani acik veya kapali olmasi sart degil.
Adim 1:

Adim 2:

Eki Görüntüle 1532469

Adım 3:

Eki Görüntüle 1532471

Adim 3.1:

Eki Görüntüle 1532474

Adim 3.2:

Eki Görüntüle 1532477

Adim 3.4:
Ana menüye donup Dosya yöneticisini açıp ufak bir değişiklik yapacağız.

Eki Görüntüle 1532478

Eki Görüntüle 1532480

Adim 4:

Eki Görüntüle 1532482

Cihaz yeniden başlatılacak ve MIUI Recovery açılacak. Sonrası normal güncelleme gibi ilerleyecek en sonunda cihaz açılacak ve Yeni ROM'unuz hayırlı olsun.

Eki Görüntüle 1532487

ROM dosyalarini Download Xiaomi Firmware - MIUI Download - Mi ROM - MiFirm sitesinden indirebilirsiniz. zip stable olani secmeniz yeterlidir.

Akliniza takilan her türlü soruyu sormaktan cekinmeyin.
Hocam brick olma riski var mı? Arkadaşın cihaza yapalım bu işlemi trden euya geçirelim dedim ama oem bootloader miui hesabı falan aktif değil hiçbirisi cihaz brick olursa çok pis taklaya geliriz garantisi bitti ayriyetten dediğim gibi bl falan kapalı yeni romda çakamayız? Ne diyorsunuz bu konuda riskli midir?

@Mr. Patrick Bateman
Benim cihazımın da OEM kilidi kapalı hocam :)

Eki Görüntüle 1532660

Ama şu anda sizlere Endonezya ROM'undan yazıyorum 😅
Mi Flashta Lock And Flash seçmişsiniz demek. Büyük cesaret elektirik gitse atarken taklaya gelirsiniz. Ben cesaret edemedim stock atarken Lock And Flash yapmayı :D Hocam sizin cihaz nedir? Arkadaştaki mi 11t ondan ARB falan yazmışlar yukarda tereddütlendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı