ML120L vs Arctic Freezer 34 eSports DUO

deleted

Megapat
Merhaba. Ryzen 5 2600 işlemcim için soğutucu alacaktım. İkinci el bir MasterLiquid 120L ile sıfır Arctic Freezer 34 eSports DUO arasında kaldım. İkinci el olarak sıvı soğutucu daha ucuz. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Arctic Freezer 34 eSports DUO kullanıcısıyım gayet memnunum. Herkese de tavsiye ediyorum. Genelde 120 mm sıvı soğutucu önerilmiyor, üstelik sizin almak istediğiniz ikinci el. Hava soğutucular fiyat-performans olarak da genelde üstün oluyor. Bence Arctic alın, keyfinize bakın.

Ben Arctic Freezer 34 eSports DUO kullanıcısıyım gayet memnunum. Herkese de tavsiye ediyorum. Genelde 120 mm sıvı soğutucu önerilmiyor, üstelik sizin almak istediğiniz ikinci el. Hava soğutucular fiyat-performans olarak da genelde üstün oluyor. Bence Arctic alın, keyfinize bakın.
Ne kadara almıştınız? Sınırlarımı zorlayıp 300TL çıkartamayabilirim birkaç saat için bekliyorum bir ümit indirim olur diye :)

@deleted Overclock için gayet yeterli. Geçende aynı ürünü kullanan bi' arkadaş overclock yaptı 2600'üne, sıcaklıklar genelde 65-70 civarı takılmıştı sanırım Prime95 testinde.

@deleted Overclock için gayet yeterli. Geçende aynı ürünü kullanan bi' arkadaş overclock yaptı 2600'üne, sıcaklıklar genelde 65-70 civarı takılmıştı sanırım Prime95 testinde.
Hatta ona 4.2GHz yap ve 2600 Gold demiştik :)

Ama onda Duo vardı.

@Mithat Berhan 2. fanı eklemenin çok bir etkisi olmuyor, zaten kapasitesi belli. Birkaç derece için değmez bana kalırsa. Yetersiz gelmez ancak çok isterse alabilir arkadaş DUO modelini. Bu daha uygun diye bunu yazdım. Ben de bunu aldım ayrıca:

3700X için yeterli gibi duruyor. Umarım hata yapmamışımdır. 190 TL'ye falan denk geldi.

Birkaç derece için dediğiniz gibi fiyat farkı vermeyeceğim. Siteyi daha önce duymadığımdan tereddüt ettim, riske atıp atmamak arasındayım şuan :)

Edit: Zaten egzoz fanım Akasa Viper S-Flow yani biraz devir yükseltirsem zaten havayı çeker kendisi :)

Geri
Yukarı