ML240l sıvı soğtumada sıvı kaçağı oldu

@Quantum9 Şöyle yapsam olurmu ekran kartını açıp direkt temizlesem. Sıvı soğutmayı da söksem mi diyorum ama bilemedim şuan ne yapmalıyım emin değilim.
Hocam şimdilik kartın üzerini temizleyin, daha sonra ekran kartını çıkarabilirsiniz. Soğutucuyu sökmek şu an pek mantıklı gelmedi, daha çok akıtabilir sızıntı nereden ve nasıl oluyor tam anlayamadım.

Cooler Master'a ulaşana kadar hiçbir şey yapma hocam. PC Fişten çekili halde dursun. İnceleme için ya da farklı bir sebepten dolayı komple kasayı isteyebilirler.
Mail yoluyla ulaştım cooler master a 3 adet fotoraf attım bekliyim o zaman.

Hocam şimdilik kartın üzerini temizleyin, daha sonra ekran kartını çıkarabilirsiniz. Soğutucuyu sökmek şu an pek mantıklı gelmedi, daha çok akıtabilir sızıntı nereden ve nasıl oluyor tam anlayamadım.
Tam olarak sıvı soğutmanın hortum bıtımınden akıntı var gibi geliyor bana. ama emin değilim.

10 gün önce Cooler Master Master Liquid ML240l V2 RGB almıştım. Bugün sıvı kaçağından dolayı ekran kartına sıvı teması oldu. Başta anlamadım ekran kararıp açılmaya başkadı en son bayağı bayağı fazlalaştı bu durum. Sonra bir bakayım dedim ekran kartının üzerine bayağı bir sıvı teması olmuş bende direkt fişi çektim. Şu an hiçbir şey yapmadım ekran kartım bozulmuş mudur ve bozulduysa bu durum hakkında ne yapmam gerekiyor. Cooler Master iletişim numarası falan da bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
Merhaba, bu tip durumlar için bir konu açmıştık. Adımları uygulayabilirsiniz.

Güncelleme
Ekran kartı ile sıvı soğutmayı kargolamamı istediler. Dün sabah kargoladım ve sonuç bekliyorum.

Güncelleme.
Ekran kartım da problem yokmuş. Bakımını yapıp bana geri yolladılar. Sıvı soğutmayı da yenisi ile değiştirdiler. Cooler Master ve vektron elektronik firmalarına teşekkür ediyorum. Baştan sona kadar çok ilgilendiler ve sorunumu en kısa sürede halletmeye çalıştılar. Müşteri hizmetlerinede ayrı teşekkür ederim. Kargo şirketiyle bir problem olmuştu. Ekran kartını ve sıvı soğutmayı gönderirken benden para istemişlerdi ama müşteri hizmetlerindeki çalışan hemen halletti. Telefonum şu an çalışmıyor ama çalışsaydı fotoları da atardım. Kısacası artık Cooler Master harici sıvı soğutma kullanmam. Müşterinin gerçekten arkasında duruyorlar bunu bayağı bir hissettirdiler.

@Cooler Master Türkiye Teşekkürler.

Geri
Yukarı