ML240l sıvı soğtumada sıvı kaçağı oldu

Heisenberg 0

Hectopat
10 gün önce Cooler Master Master Liquid ML240l V2 RGB almıştım. Bugün sıvı kaçağından dolayı ekran kartına sıvı teması oldu. Başta anlamadım ekran kararıp açılmaya başkadı en son bayağı bayağı fazlalaştı bu durum. Sonra bir bakayım dedim ekran kartının üzerine bayağı bir sıvı teması olmuş bende direkt fişi çektim. Şu an hiçbir şey yapmadım ekran kartım bozulmuş mudur ve bozulduysa bu durum hakkında ne yapmam gerekiyor. Cooler Master iletişim numarası falan da bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 gün önce Cooler Master Master Liquid ML240l V2 RGB almıştım. Bugün sıvı kaçağından dolayı ekran kartına sıvı teması oldu. Başta anlamadım ekran kararıp açılmaya başkadı en son bayağı bayağı fazlalaştı bu durum. Sonra bir bakayım dedim ekran kartının üzerine bayağı bir sıvı teması olmuş bende direkt fişi çektim. Şu an hiçbir şey yapmadım ekran kartım bozulmuş mudur ve bozulduysa bu durum hakkında ne yapmam gerekiyor. Cooler Master iletişim numarası falan da bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarın fişini çekip güç kaynağının şalterini indirin. Sıvı sızmasının fotoğrafını ve videosunu çekin. Cooler Master ile de iletişime geçin.

Bilgisayarın fişini çekip güç kaynağının şalterini indirin. Sıvı sızmasının fotoğrafını ve videosunu çekin. Cooler Master ile de iletişime geçin.
Şuan bir sızıntı yok. Ellemedim zaten her ihtimale karşı. vektron elektronik galiba satıcısı bana garanti kağıdında o firma var. Destek hattını aradım ama açan olmadı.

Durum bu

Şuan ne yapmalıyım hiç bir şeye dokunmadan kalsın mı sistem böyle?

Sıvıyı temizlemeli miyim?

@Süleyman Yusuf @Quantum9

Dosya Ekleri

• IMG_20221201_214427.jpg
    IMG_20221201_214427.jpg
    128,5 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20221201_214421.jpg
    IMG_20221201_214421.jpg
    112,3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20221201_214406.jpg
    IMG_20221201_214406.jpg
    281,3 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Bir peçete ile temizleyin, ama silerek değil. Peçeteyi üzerine koyun ve biraz bastırın emsin. Daha sonra iyice emdirdiğinizden emin olun, sonra kuru bir bezle bir tur silin.

Geri
Yukarı