MLD M200 240 GB SATA 3.0 SSD değerlerim normal mi?

Mehmet Bey 06 TR

Centipat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,8 KB · Görüntüleme: 241
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni aldığım SSD biraz şüphelendim onun için destek almak istiyorum.

Ürün burada MLD 240GB M200 SATA 3.0 2.5" SSD (560MB Okuma / 540MB Yazma) | ITOPYA
Normal değer gibi görünüyor. Eğer tedirgin iseniz, CrystalDiskInfo programi ile sağlık testi yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün vadedilen hızlarına baktığımızda değerler normal görünüyor. Özellikle MLD markasının depolama ürünleri tavsiye edilmiyor pek. Önemli verilerinizi başka bir depolama biriminde yedekli tutmanızı tavsiye ederim. Mesela MLD M300 modelinde bir pazarlama hilesi yapılmış. Satıcı firmalar ilgili nvme ssd'nin hızını 3300MB Okuma / 3100MB Yazma olarak belirtse de MLD firması, 3300'e "kadar" diyor ürünü hakkında. Genellikle MLD M300 kullanıcıları 1600 1700mb/s gibi hızlar elde ederken sizin modelinizde vadedilen hızlara yakın sonuçlar aldığınızı görüyorum.

Yeni aldığınız SSD'nin yazma hızının bu kadar düşük olması normal değil.
Maalesef MLD markası bu konuda mimli.

Yeni aldığınız SSD'nin yazma hızının bu kadar düşük olması normal değil.

Hocam ben artık vadedilen hızlara inanmıyorum. Bir ara SSD araştırmasına girmiştim herkes Patriot Burst marka SSD'yi öneriyordu. Aldım 560'a 540 okuma/yazma hızı verilmiş ama ürünü sıfır bir şekilde alıp test ettiğimde 250'ye 250 çıktı okuma yazma hızı. Artık saçma geliyor.

Hocam ben artık vadedilen hızlara inanmıyorum. Bir ara SSD araştırmasına girmiştim herkes Patriot Burst marka SSD'yi öneriyordu. Aldım 560'a 540 okuma/yazma hızı verilmiş ama ürünü sıfır bir şekilde alıp test ettiğimde 250'ye 250 çıktı okuma yazma hızı. Artık saçma geliyor.
Ben de halihazırda bahsettiğiniz SSD'yi kullanan biriyim. SSD'nin yazılımı dolayısıyla CrystalDiskMark'ta düşük hız verme olayı vardı. ATTO ile testi gerçekleştirince vadedilen değerleri görüyordu. Ayrıca anakartınız SATA III desteklemiyor da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı