MLD M300 vs Kingston NV2

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
500 GB olan modelleri ortalama aynı fiyata sahip. Kağıt üzerinde MLD M300 daha iyi okuma/yazma hızları sağlıyor. Öte yandan Kingston kalitesi de düşündürüyor.

Şu an kullandığım SSD ADATA Swordfish. Değerleri bu şekilde;
1680378392915.png

Windows'u alacağınız SSD'ye mi kuracaksınız?
Evet, 1 adet M.2 SSD girişi var zaten anakartımda. Direkt değiştiricem.
Kioxia Exceria veya SN570.
SN750 bahsettiğim SSD'lerin fiyat aralığında değil ve PCIe 3.0 için çok pahalı bir SSD. Kioxia'nın okuma/yazma değerleri fiyatına göre başlıktaki SSD'lerle karşılaştırıldığında daha kötü.

Yakın fiyata Exceria daha iyi olur.
Neden Kioxia?

Evet, 1 adet M.2 SSD girişi var zaten anakartımda. Direkt değiştireceğim.

SN750 bahsettiğim SSD'lerin fiyat aralığında değil ve PCI-e 3.0 için çok pahalı bir SSD. Kioxia'nın okuma/yazma değerleri fiyatına göre başlıktaki SSD'lerle karşılaştırıldığında daha kötü.

Neden Kioxia?

Kioxia da DRAM bulunuyor DRAM SSD ömrü ve kopyalama yapıştırma hızı için önemli bir şey yani Windows kuracaksanız Kioxia alın bende Kioxia kullanıyorum sorularınızı cevaplayabilirim.

Evet, 1 adet M.2 SSD girişi var zaten anakartımda. Direkt değiştiricem.

SN750 bahsettiğim SSD'lerin fiyat aralığında değil ve PCIe 3.0 için çok pahalı bir SSD. Kioxia'nın okuma/yazma değerleri fiyatına göre başlıktaki SSD'lerle karşılaştırıldığında daha kötü.

Neden Kioxia?
Okuma yazma hızı SSD nin kalitesini belirlemez.
Yakın fiyata hiçbir SSD DRAM bulundurmuyor, Windows kuracağınızı söylediniz, diğer seçenekleri direk eleyin zaten.

Okuma yazma hızı SSD nin kalitesini belirlemez.
Yakın fiyata hiçbir SSD DRAM bulundurmuyor, Windows kuracağınızı söylediniz, diğer seçenekleri direk eleyin zaten.
M.2 SSD'ler konusunda çok bilgi sahibi değilim. Zaten bu yüzden konu açtım. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
Kioxia da DRAM bulunuyor DRAM SSD ömrü ve kopyalama yapıştırma hızı için önemli bir şey yani Windows kuracaksanız Kioxia alın bende Kioxia kullanıyorum sorularınızı cevaplayabilirim.
Benim için önemli olan masaüstü performansının çok iyi olması. Kopyalama, veri aktarımı gibi değerlerle ilgilenmiyorum. Bu konuda Kioxia en iyisi diyorsanız onu alayım.

M.2 SSD'ler konusunda çok bilgi sahibi değilim. Zaten bu yüzden konu açtım. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Benim için önemli olan masaüstü performansının çok iyi olması. Kopyalama, veri aktarımı gibi değerlerle ilgilenmiyorum. Bu konuda Kioxia en iyisi diyorsanız onu alayım.
Ben de Kioxia kullanıyorum. DRAM bulunmayan SSD'lere işletim sistemi kurunca hızları ciddi derecede düşüyor.

Dediğim gibi sadece kopyalama ya yaramıyor DRAM internetten daha detaylı araştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı