MMA Sporuna Başlangıç

Kullanıcı1355

Hectopat
Herkese merhaba. 16 yaşındayım ve boyum 1.70 küsur. MMA sporuna başlamak istiyorum. Profesyonel olma hedefim yok, sadece spor yapmak ve kendimi korumak için ilgileniyorum. Ücretli eğitim almayı düşünmüyorum zira bilgisayar toplamak için para biriktiriyorum. YouTube'da faydalanabileceğim çok kaynak var ve onlardan faydalanmayı düşünüyorum (işime yarayacağını düşündüğünüz bir kanal varsa önerebilirsiniz). Sizce başlangıç olarak boks, taekwondo, muay thai gibi bir dövüş sporuyla başlayıp MMA'e mi yöneleyim, yoksa direkt MMA'e başlayıp karma antrenmanlar mı yapayım? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekipmanlarım: 2x5 kg dumbell, 120 cm kum torbası, boks bandajı ve boks eldiveni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. 16 yaşındayım ve boyum 1.70 küsur. Mma sporuna başlamak istiyorum. Profesyonel olma hedefim yok, sadece spor yapmak ve kendimi korumak için ilgileniyorum. Ücretli eğitim almayı düşünmüyorum zira bilgisayar toplamak için para biriktiriyorum. YouTube'da faydalanabileceğim çok kaynak var ve onlardan faydalanmayı düşünüyorum (işime yarayacağını düşündüğünüz bir kanal varsa önerebilirsiniz). Sizce başlangıç olarak boks, taekwondo, muay thai gibi bir dövüş sporuyla başlayıp Mma'e mi yöneleyim, yoksa direkt Mma'e başlayıp Karma antrenmanlar mı yapayım? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekipmanlarım: 2x5 kg dumbell, 120 cm kum torbası, boks bandajı ve boks eldiveni.

Kanka mma ya başlama sokak içinse git Wushu'ya da muay thai yap eğer bunlar yoksa box a başla eğer bu da yoksa güreş.

Geri
Yukarı