"MMC C:Windows/system32/compmgmt.msc dosyasını açamıyor" sorunu

Atmaca53

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayara sağ tıklayıp Yönet'i tıklayıp aygıt yöneticilerini açmak istediğimde karşıma şu:
MMC C:Windows/system32/compmgmt.msc dosyasını açamıyor.
"Bu Dosya olmadığından MMC konsolu olmamasından veya MMC'nin sonraki bir sürümünde oluşturulmasından kaynaklanabilir.Dosyaya Erişim için yeterli erişim hakkınız olmamasından da kaynaklanıyor olabilir."
Şeklinde hata alıyorum, çözümünü bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

Bilgisayarınızın "Başlat" menüsüne tıklayıp güç simgesinden "Yeniden Başlat" sekmesine gelin. "Shift" tuşuna basılı tutuark "Yeniden Başlat" üstüne tıklayın. Bilgisayarı "Güvenli Mod" ile açmayı deneyin. "Güvenli Mod"u kullanarak "Denetim Masası" "Kullanıcı Ayarları"ndan kullanmış olduğunuz hesaba "Yönetici" yetkisi verin. Bu yöntemle sorun muhtemelen çözülür. Çözemiyorsanız, Windows'u yeniden kurun, ayarlarıyla oynamayın. Kullanıcı ekle-kaldır yapmayın.

Bu problem olmadan önce herhangi bir virüs programı kullanmıyordum adetim değildir.
Bu sorundan sonra acaba virüs mü girdi diye düşünüp avg indirdim taradım virüs de yoktu.

Aynı sorun bende de vardı. Bir türlü çözemedim. Kaspersky Total Security 2017 kullanıyordum. Windows ile gelen sertifika sorunu olan programları engelliyordu. Engellemeyi kaldırdım Windows ile gelen diğer programlar çalıştı ama mmc.exe çalışmadı.

İstersen bu videodaki adımları uygula, oluşan hata kodlarını sosyalde paylaş. Çözüm bulan olur mutlaka.

Ben denedim CMD ve PowerShell hata kayıtları çıkıyor. Zamanım olmadığı için araştırmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı