MMORPG oynanır mı?

xZxDogus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim oyun kültürüm yok ben saatlerce başında durup oynabileceğim bir MMORPG istiyorum karakterimi geliştirmek istiyorum.
Oyunun paralı olması fark etmez ancak aylık bazlı ödemeli istemiyorum tek seferlik olsun bitsin :)
Metin 2 oyunundan başka MMORPG türü oynamayan birisiyim bunun için sizlerden tavsiye istiyorum, bol oyunculu yalnız kalmayacağım...

Oynanır oynanmasına ama seversen. Ücretsiz olarak önerebileceğim Runescape var. Ücretli olarak steam üzerinden skyrim online hoşuna gidebilir. Black desert fena sayılmaz.

Rise Online World bekleyebilirsin. Yakın bir zamanda çıkışını yapacak. İnternet sitesinden Discord sunucusuna katılıp duyuları ve geliştirmeleri oradan takip edebilirsin. Gameforge'da yeni oyun çıkarıyor adı V4, o da güzel bir oyun, onu da bekleyebilirsin.

MMORPG şuan uykuda olan bir oyun türü. Fakat kendi görüşüm, geleceğin en çok konuşulan oyun türlerinden birisi olacaktır. Çünkü insanlara sunabileceğin sayısızca şey var bu türde. Maalesef 2000'li yıllardan başlayıp 2015'e kadar o kadar fazla MMORPG çıktı ki, oyuncular çok fazla bölündü ve istenilen topluluk bir çok oyun tarafından oluşturulamadı. 2015'ten sonra da MMORPG geliştirmeleri tam anlamıyla yavaşladı. Çünkü firmaların çoğu zarar etti, iflas etti. MMORPG için büyük firmaların işe kalkışması gerekiyor. Örneğin şu sıralar en çok sevilen Final Fantasy 14 Online ile The Elder Scrolls Online'ın bu kadar çok oynanması ve sürekli gelişmesi, geliştiren firmaların büyük olmasından ötürüdür.

Yakın zamanda çıkacak New World isimli MMORPG'yi bekleyebilirsin. Ashes of Creation gelecek mesela. Onuda takip edebilirsiniz. Magic: Legends gelecek. O da hoş gözüken MMORPG'lerden. Pantheon: Rise of the Fallen'ı takip edebilirsiniz. Çıkış tarihi belirsiz.

Yakın zamanda çıkanlardan Phantasy Star Online 2 var. Ona da bir göz atabilirsin.

MMORPG şuan uykuda olan bir oyun türü. Fakat kendi görüşüm, geleceğin en çok konuşulan oyun türlerinden birisi olacaktır. Çünkü insanlara sunabileceğin sayısızca şey var bu türde. Maalesef 2000'li yıllardan başlayıp 2015'e kadar o kadar fazla MMORPG çıktı ki, oyuncular çok fazla bölündü ve istenilen topluluk bir çok oyun tarafından oluşturulamadı. 2015'ten sonra da MMORPG geliştirmeleri tam anlamıyla yavaşladı. Çünkü firmaların çoğu zarar etti, iflas etti. MMORPG için büyük firmaların işe kalkışması gerekiyor. Örneğin şu sıralar en çok sevilen Final Fantasy 14 Online ile The Elder Scrolls Online'ın bu kadar çok oynanması ve sürekli gelişmesi, geliştiren firmaların büyük olmasından ötürüdür.

Yakın zamanda çıkacak New World isimli MMORPG'yi bekleyebilirsin. Ashes of Creation gelecek mesela. Onuda takip edebilirsiniz. Magic: Legends gelecek. O da hoş gözüken MMORPG'lerden. Pantheon: Rise of the Fallen'ı takip edebilirsiniz. Çıkış tarihi belirsiz.

Yakın zamanda çıkanlardan Phantasy Star Online 2 var. Ona da bir göz atabilirsin.
Uzunca konuyu yorumlaman ve düsüncelerini dile getirdiğin için teşekkürler
Tamamen ilk bastaki yorumlarına katılıyorum ek olarak ben de ekleyim p2w olayı bunun en temel sebebi olarak görüyorum

Uzunca konuyu yorumlaman ve düsüncelerini dile getirdiğin için teşekkürler
Tamamen ilk bastaki yorumlarına katılıyorum ek olarak ben de ekleyim p2w olayı bunun en temel sebebi olarak görüyorum

Zaten bir dönem deli gibi MMORPG çıkmasının sebebi, "Aga bu işte sağlam para var, girişelim bu işe." düşüncesinden dolayıydı. Yeni nesil MMORPG açlığımızı giderecek mi, bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı