MNG Kargo darp olayı

Hocam ben buna katılmıyorum. Biz de benzer süreçlerden geçiyoruz. Bahane her zaman var. Eyvallah stres, iş-güç sıkıntısı olur ama bu caniliktir. Biz de yeri geldiğinde sinirleniriz ama bizim gibi insanlar bilir ki kargo için insanın canına kast edilmez. Kargoyu bugün alamazsın yarın alırsın, ararsın biraz serzenişte bulunursun ama bu stresle falan anlatılacak bir şey değil bana göre. İnsanlığını kaybetmiş olman gerek bunu yapabilmen için.

Zaten insanlık kaybedilmiş. Ülkede insanlığımızın kalması için sadece 16-24 sene boyunca okumamız gerek -ki saçma ekonomimiz yine boklaştırıyor hayatı-. Gerçekten yani ben buna karşıyım;
Mesela cinayet işeniyor. Nerden biliyorsun ölen kişinin öldüren kişiden fidye almadığını, tehtid etmediğini? Belki bir örgütler ve gerçeği de açıklamıyor.
İşte işin aslını öğrenmek daha önemli bence. İnsanları kafamıza göre yargılayamayız.

Ülkede insanlığı kazanmak da zor. Serseriler, tacizciler eğer 15 yaşını geçmediysen -adam dövebilecek güç- adam akıllı dövüşemiyorsun bile. Nasıl kazanacağız insanlığı? Ortaokulda hiç duymadığım bel altı kelimelerden adam mı olacağım? Zor. Fakat bunlara göğüs gerip okumaya, kulak asmamaya getirmek işi daha zor bana göre -ki böyle insanlarla ilişkimi kesiyorum-.

Yanlış anlaşılmasın asla öldüren adamı savunmam. Bir kargocunun ne günahı olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı