Mng sorumluluk kabul etmiyor

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, MSI laptopumu teknik servise yollayacağım. Mngden kod verdiler. Gittim şubeye adam diyor ki sorumluluk kabul etmem. Sonra belge imzaladim da bu normal mi?

Sorumluluktan kastı taşıma durumunda başına gelebilecek herhangi bir problemse bir anormallik var demektir. Veyahut onların istediği taşıma şartlarını yerine getirmediyseniz (kutulama, koruyucu köpük vs.) Bu sebepten dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz demiş olabilirler.

Aynı durumu ben de defalarca yaşadım. Adam orijinal kutusu mu diyor, bakıyor her şey tamam olduğu halde şunu imzalar mısınız diyor. O zaman niye bakıyorsun, soruyorsun. Arkadaşların dediği gibi pahalı aletler olduğu için hiçbir şekilde sorumluluk almak istemiyorlar.

Ürünü düzgün paketlemediysen söyler.
Orjinal paketi güzel kardeşim..
Aynı durumu ben de defalarca yaşadım. Adam orijinal kutusu mu diyor, bakıyor her şey tamam olduğu halde şunu imzalar mısınız diyor. O zaman niye bakıyorsun, soruyorsun. Arkadaşların dediği gibi pahalı aletler olduğu için hiçbir şekilde sorumluluk almak istemiyorlar.
Aynısını dedi mng müşteri hizmetlerini aradım. Kırılabilir ve elektronik cihazlar icin her müşterimiz bunu diyoruz dediler.

Ürünü düzgün paketlemekten kastınız tam olarak nedir? Detaylandırabilir misiniz? Örnek olarak bir akıllı cep telefonu düşünelim. Orijinal kutusunun içinde gönderilmesi yeterli değil midir mesela?
İnsiyatife kalmış görevlinin. Çoğunlukla baloncuklu plastik ile kaplamanı isterler. Mesela yurtiçi kargo imza almıyor, mecbur düzgün paketleyeceksin diyor. Kutusuna koyduktan sonra baloncuklu plastik ile bantla.

Yeni konular

Geri
Yukarı