MOBA oyun nasıl yapılır?

Ne için geliştirdiğini göre değişebilir. Gerçek bir proje için soruyorsan birçok teknoloji kullanacaksın. Veritabanı, server, client işleri vs, ki bunlar üst başlıklar.
Kendini geliştirmek için soruyorsan çalışmak istediğin alana göre teknolojiler değişir.
Ben olsam Unity ve C# kullanırdım. Hem client hemde server için.

Moba türü, bir indie geliştiricinin asla girişmemesi gereken oyun türlerinden biri.

Ne için geliştirdiğini göre değişebilir. Gerçek bir proje için soruyorsan birçok teknoloji kullanacaksın. Veritabanı, server, client işleri vs, ki bunlar üst başlıklar.
Kendini geliştirmek için soruyorsan çalışmak istediğin alana göre teknolojiler değişir.
Ben olsam Unity ve C# kullanırdım. Hem client hemde server için.

Moba türü, bir indie geliştiricinin asla girişmemesi gereken oyun türlerinden biri.
Hocam peki minecraft dungeons tarzı tek oyunculu, hikayeli bir oyun yapmak bireysel bir girişimci için nasıl bir konu olur? Ağır grafikleri olmayacak, üstten bakış ve kombat temasını konu alacak, hikaye özellikleri daha kabarık ancak grafik bakımından daha basit ve anlaşılabilir kalacak. Yani bir nevi hades ve dungeons karışımı ve kendi mekaniklerini de katan bir oyun.

-Şimdi biraz kızıl derili sarısı alalım... Hmm... şimdi biraz da fes kırmızısı... Eveet...
-Belki bu ağacın küçük bir arkadaşı vardır... belki bir arkadaşı daha vardır...
-Şimdi fırçamızı temizleyelim... Fırçamızı şu sıvıya batırıp sallayalım, şuraya harmonik hareketlerle vuralım... (!)

Geri
Yukarı