Mobil Chrome'da reklam engelleme mümkün mü?

Kullanıcı sözleşmesini okuyabilirsiniz hocam.

Yüce xeonayp beni affedin efendim. Dünyanın en zeki insanı, nasıl olurda size karşı gelirim. Cahilliğimi mazur görün.
Sözleşmeyi okudum gizlilik kısmını mobil uygulamalarında facebook SDK yandex SDK tarzı şeyler kullanıyormuş ve merkezi Singapur'daymış ve verileri Singapur dışındaki yerlere aktarabilecekleri yazıyor anladığım kadarıyla ve izin alıp kullanma tarzı bir şey yok sen chrome'yi indirirken zaten sözleşmeyi kabul etmiş oluyorsun yani sen chrome'nin veri toplamasına izin vermiş oluyorsun opera'dada aynı durum geçerli izin alıyor gibi bir şey diyip opera'yı gizlilik muhafızı haline getiremezsiniz maalesef ki.

Sözleşmeyi okudum gizlilik kısmını mobil uygulamalarında Facebook SDK Yandex SDK tarzı şeyler kullanıyormuş ve merkezi Singapur'daymış ve verileri Singapur dışındaki yerlere aktarabilecekleri yazıyor anladığım kadarıyla ve izin alıp kullanma tarzı bir şey yok sen Chrome'yi indirirken zaten sözleşmeyi kabul etmiş oluyorsun yani sen Chrome'nin veri toplamasına izin vermiş oluyorsun Opera'dada aynı durum geçerli izin alıyor gibi bir şey deyip Opera'yı gizlilik muhafızı haline getiremezsiniz maalesef ki.

Hocam demek istediğim bu şeyler anlaşmada yazıyor sizde kabul edip kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
Ben Opera'nın bu bilgilerime erişeceğini biliyorum ve bunun bilincinde kullanıyorum (izin almak değildir bunun adı ben yanlış telaffuz etmişim) ama.
Bizim bilincimizde olmadan Google kim bilir nelerimizi çalıyor kamerayımı izliyor ifşalarımızımı stokluyor kim bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı