Mobil internet için en iyi operatör hangisi?

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Şu an tatile geldim. Malum, yeni bir eve geçme ihtimalimiz olduğu için babam eve Wi-Fi bağlatmıyor. Ben de onun yerine şu an kullandığım operatör yerine başka bir operatör mü kullanmalıyım gibi düşüncelere kapıldım. Türk Telekom ucuz diye ona geçmeyi planlıyordum ama Türk Telekom kullanan arkadaşlarımın hepsi şikayetçi olduğu için kararımı değiştirdim. Ben de daha çok aklıma yatkın olan fikre uyarak aynı operatörden sadece paketimi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmam lazım? Türk Telekom veya Vodafone vb. nasıldır?

Not: Operatörüm Turkcell. Faturalı hat kullanmaktayım. Şu an kullandığım paketin internet kotası 3 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer evde kullanacaksanız ve Türk Telekom'un çekim problemi yoksa ucuzluk açısından Bimcell ya da Türk Telekom öneririm. Türkcell çok pahalı.

Vodafone faturasız kullanıyorum. 7 GB+1000SMS+750 DK 27 TL. Kapsama alanı azdı diye aradım baz istasyonu diktiler buna çok şaşırdım.

Net söylüyorum bak aşarı derecede net "Turkcell" dir. Sebepini soracak olursan çekmediği yer yok. Unut Vodafone veya Türk Telekom çöpünü ikisi de oturduğum pahalı semtte zırt kaldılar. Turkcell'i İstanbul'da, İzmir'de ve Antalya'da kullandım. Hiçbir zaman 3G olmadı. Türk Telekom ikide bir 3G olup duruyordu ki aynısı Vodafone'da ve en yavaş firmadır ikisi de. Turkcell kullan kafan rahatlasın.

Şu an tatile geldim. Malum, yeni bir eve geçme ihtimalimiz olduğu için babam eve Wi-Fi bağlatmıyor. Ben de onun yerine şu an kullandığım operatör yerine başka bir operatör mü kullanmalıyım gibi düşüncelere kapıldım. Türk Telekom ucuz diye ona geçmeyi planlıyordum ama Türk Telekom kullanan arkadaşlarımın hepsi şikayetçi olduğu için kararımı değiştirdim. Ben de daha çok aklıma yatkın olan fikre uyarak aynı operatörden sadece paketimi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmam lazım? Türk Telekom veya Vodafone vb. nasıldır?

Not: Operatörüm Turkcell. Faturalı hat kullanmaktayım. Şu an kullandığım paketin internet kotası 3 GB.
Bulunduğun yer önemli. Evet genel olarak en iyi çeken Turkcell olabilir ama örneğin bizim buralarda en hızlı operatör Türk Telekom. Bence yakınlarından diğerlerini kullanan varsa onların telefonlarından çekim gücüne bak hatta mümkünse hız testi yap. Bulunduğun yerde çekim ve hız sorunu olmayan ve sana daha çok GB veren bir firma varsa da ona geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı