Mobil Oyun Geliştirme

waoke

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar,
Yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla 6-8 ayda tamamlanabilecek bir mobil oyun fikrim var. Başlangıç için ana para sağlayacak ve süreç boyunca finansal olarak destekleyebilecek güçteyim ancak sektör dışından olduğum için Türkiye'de piyasa hakkında bilgim yok. Aslında piyasadan ve maliyetlerden daha çok ilgimi çeken konu oyun ekosistemi ve şirket yapıları.

En önemli soru şu; gözü karartıp bir şirket kurup ekip toplamam mı gerekir, yoksa fikrimi aktarıp finansal kaynağı sağladıktan sonra ben kendi işlerimle meşgul olurken bu işi benim için çözecek bir iş modeli / şirket var mıdır? (pek sanmıyorum) Olsa bile oyunun ilerleyen dönemlerinde bakım ve Update için elimde insan kaynağı olmalı sanırım.

Sektör içinden veya kenarından geçen, daha önce bu yola girmiş ya da girmeyi düşünüp benim gibi araştırma yapan arkadaşlarla tecrübelerimizi burada paylaşırsak faydalı bir başlık olur sanırım.

Şirkete gerek yok aslında, eğer gerçekten iyi bir oyun yapacaksanız, bilemem fakat küçük bir oyun için bir ekip fazlasıyla yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı