Mobil oyun için veri tabanı önerisi

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bir mobil simülasyon oyunu üzerinde çalışmaktayım. Bu oyun için bir veri tabanı arıyorum. Veritabanında tutmak istediğim veriler oyuncu ID'si, oyuncunun seçtiği karakter, para miktarı, satın aldığı arabalar, evler, kıyafetler vb. gibi veriler ve bu verileri internet bağlantısı ile eşitlemek istiyorum. Bunun için hangi veri tabanın kullanmalıyım? Ayrıca merak ettiğim bir diğer konu hilelerin önüne geçmek için bulut veri tabanı işe yarar mı? Bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim.

Kodu akıllıca ve karşılaştırarak yapman lazım, örneğin 1 gün içinde 1 milyon altın kazanmak imkansızsa onu yapanları banlayabilirsin. Tabii oturum süresine de kaydetmen gerekiyor, adam 1 dakikada 999.999 altın alıp her gün yaparsa bunu gene oturum süresi karşılaştırarak banlayabilirsin. Bu hesabı saniyeye bölüp yaparsan sorun olmaz.

Eklemeyi unutmuşum oyun motoru olarak Unity kullanıyorum. Bu motora en uygun veritabanını önerirseniz sevinirim.

Her türlü proje için uygun mu bilmiyorum. Senin proje için uygun.
Açık kaynak ve heroku, amazon gibi yerlerde ücretsiz bir şekilde barındırılabiliyor.
Sizi rahazsız ediyorum ama araştırmalarımda Unity Playerprefs diye bir veri kaydetme kodu var. Bu yerel veri tabanı hakkında bilginiz varmı acaba? Benim projem için uygun mudur?

Oyun online mı olacak yoksa offline mı?
Offline ise neden oyununda internet bağlantısı istiyorsun?
Online ise PlayerPrefs iş görmez.

Offline ise ilk soruma cevap verirsen ona göre bilgilendirebilirim.

Oyun online mı olacak yoksa offline mı?
Offline ise neden oyununda internet bağlantısı istiyorsun?
Online ise PlayerPrefs iş görmez.

Offline ise ilk soruma cevap verirsen ona göre bilgilendirebilirim.
Oyuna her türlü online gelecek. Ancak ilk yayınladığım zaman offline yayınlarım büyük ihtimalle. Google'ın belli bir süre sunduğu ücretsiz serverlar varmış o konuda biraz araştırma yapıp daha sonra eklerim online modu.

Geri
Yukarı