Mobil programcılığa giriş için C# vs Java

asizby

Hectopat
Daha fazla  
Mobil programcılığa adım atmak istiyorum. Bunun için C# mı yoksa Java ile mi başla malıyım?
Biraz web geliştirme geçmişim var.

Android'in temel dili Java'dır. C# ile sadece Xamarin aracılığıyla Android geliştirebilirsiniz. Ancak bu pek sağlıklı bir yöntem değildir.

Kısaca Java öğrenmelisiniz, Java'dan sonra Google'ın yeni çıkardığı Kotlin'e bakabilirsiniz.

React Native bakma. Onun yerine flutter öğren ya da sadece iOS için Swift öğren.

Neden React Native yerine Flutter ?
Mantıklı bir sebebi var mı?

Web geçmişi olan birinin JS geçmişi de vardır diye tahmin ediyorum ve bu nedenle bende React Native öneriyorum ama asla Kotlin ya da Swift’in yerini tutmaz.

Neden React Native yerine Flutter ?
Mantıklı bir sebebi var mı?

Web geçmişi olan birinin JS geçmişi de vardır diye tahmin ediyorum ve bu nedenle bende React Native öneriyorum ama asla Kotlin ya da Swift’in yerini tutmaz.
Flutter direkt native olduğu için daha performanslı ayrıca daha düşük boyutlu appler çıkartabiliyor. Önü çok açık ve öğrenmesi kolay.

Flutter direkt native olduğu için daha performanslı ayrıca daha düşük boyutlu appler çıkartabiliyor. Önü çok açık ve öğrenmesi kolay.

Dart bence o kadar da kolay bir dil değil ki JS kadar hiç değil bir de üstüne Flutter daha da zor. En azından bana öyle geldiğini söyleyebilirim.

Geri
Yukarı