Mobil sohbet uygulaması yapmak istiyorum

Daha fazla  
C2, Tinder vb. birçok uygulamayı kullandım ve ben de bu tarz bi uygulama yapıp yayınlamak istiyorum. Aynı zamanda da bu alanda çalışan bi firmada çalışmak istiyorum. Bu bağlamda Dart dilini çok duymaya başladım. Sizce Dart dilini öğrenmeli miyim? Kaynak tavsiyeniz var mı? ( Java ve Firebase kullanarak Android Studio üzerinden temel bir chat uygulaması tasarladım hali hazırda. Temel terimlere hakimim. Git konusunda hiç tecrübem yok. Git ile ilgili de öğrenmem gerekenler neler? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer bütün zamanınızı buna adayacaksanız, tümüyle kendinizi sohbet uygulaması üzerine verecekseniz tavsiye etmem. Sosyal platformların tam anlamıyla anlaşılmaya başlaması 2012 ve sonrasında oldu. Eskiden olsa mümkündü lakin yıl 2022 ve Türkiye'de birden fazla örnekleri var, çok reklamları yapıldı ama tutmadılar ve unutuldular. Şevkinizi kırmak için yazmıyorum. Zaman değerli ve daha sağlam temeller atabileceğiniz programlara veya oyun yapımlarına yönelmeniz daha iyi olur kanımca.

Bu sohbet uygulaması mobil mi, web tabanlı mı olacak?
Mobil olsun istiyorum ben.
Eğer bütün zamanınızı buna adayacaksanız, tümüyle kendinizi sohbet uygulaması üzerine verecekseniz tavsiye etmem. Sosyal platformların tam anlamıyla anlaşılmaya başlaması 2012 ve sonrasında oldu. Eskiden olsa mümkündü lakin yıl 2022 ve Türkiye'de birden fazla örnekleri var, çok reklamları yapıldı ama tutmadılar ve unutuldular. Şevkinizi kırmak için yazmıyorum. Zaman değerli ve daha sağlam temeller atabileceğiniz programlara veya oyun yapımlarına yönelmeniz daha iyi olur kanımca.
Heves ettim ve denemek istiyorum kendimi. Hem bu uygulamayı yapsam ve bana maddi olarak bir şey katmasa bile bir şeyler öğrenmiş olucam ve bu bilgiler bile benim bir yerde çalışabilmem için bana zemin hazırlayacak.

Bolşans hocam umarım başarırsınız ama çok zor WhatsApp'ı kimse bırakmaz Telegram'dan bunu gördük 2 dk kullandılar sonra hepsi WhatsApp'a geri döndü.
Benim düşündüğüm uygulama Whatsapp tarzı değil. Kullanıcı oluşturup, mevcut kullanıcılara mesaj at ve anonim olarak konuşmaya başla şeklinde. Rehberinde kayıtlı olmaya kişilerle konuşabilme.

Bolşans hocam umarım başarırsınız ama çok zor WhatsApp'ı kimse bırakmaz Telegram'dan bunu gördük 2 dk kullandılar sonra hepsi WhatsApp'a geri döndü.
Whatsapp sırf herkes tarafından kullanılıyor diye şu an kullanılıyor. Yoksa Telegram Whatsapp'tan çok daha başarılı. Özellikle bilgisayar tarafında Whatsapp'ın nasıl rezil olduğunu çok iyi biliyoruz.

Geri
Yukarı