Mobil Tarayıcı Önerisi: Via

374602

Hectopat
Öncelikle konuyu tarayıcı önerisi almak için değil, bir tarayıcı önerisi vermek için açtım. Tarayıcımızın ismi "Via". Kullandığım tarayıcılar arasında telefonumda en hızlı çalışan tarayıcı bu. (Bunun nedeni telefonumun eski ve yavaş olması diğer tarayıcıları zor kaldırıyor.) Bu tarayıcıyı sizlere tanıtmak istiyorum.
Öncelikle tarayıcıyı açtığınızda aşağıdaki sayfa sizi karşılıyor. (Kullandığınız temaya göre değişiklik gösterebilir.)

Screenshot_20201211-231843_Via.jpg
Sağ alttaki tuşa bastığınızda sizi basit, sade ve kullanışli denilebilecek bir menü karşılıyor. Araçlar kısmına detaylı şekilde girmeyeceğim fakat kullanışlı şeyler var.

20201211_234220.jpg
Ayarlar kısmına gezdiğimizde tam olarak Türkçeye çevrilememiş fakat yine de Türkçe bir menü ile karşılaşıyoruz.

Screenshot_20201211-234533_Via.jpg

Ayarları tek tek açmayacağım fakat bahsetmeden de geçmeyeceğim.

Genel ayarlarda: Tema, varsayılan arama motoru, reklam engelleyici, indirme konumu gibi şeyler var. Ayrıca uygulama açıldığında eski sekmeleri yükleyip yüklemeyeceğini sorma, otomatik olarak yükleme veya yüklememe gibi seçenekler var.

Özelleştirme kısmında başlangıç sekmesini düzenliyorsunuz. Örnek olaran kendi sekmemi atabilirim.
Screenshot_20201211-235709_Via.jpg

Gizlilik ayarlarında 3. parti çerezleri, izleyicileri ve konum erişimini kapatıp açabiliyorsunuz.

Gelişmiş ayarlarda benim gibi eski bir telefona sahip olanları bir sürpriz bekliyor. JavaScript'i kapatıp açabiliyoruz. Bu da sadece okuyup geçeceğiniz siteler için gözle görülür bir hızlanma oluyor. Ayrıca pop-up engelleme özelliği ve başka özellikleri de barındırıyor.

Unutmadan söyleyeyim: Tarayıcıda sekmeler varsayılan olarak böyle gözüküyor.
Screenshot_20201212-000728_Via.jpg

Evet, yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android yönünde Chrome, iOS’ta Safari. Bu ikili hiçbir zaman şaşmaz.
Haklısınız fakat kullandığım cihazda Chrome stabil şekilde çalışmıyor. Bu nedenle farklı tarayıcılara yönelmek zorunda kaldım. Opera Touch, Firebox gibi tarayıcıları da demedim fakat onlar da düzgün çalışmıyordu. Bazen ufak bir sitenin açılması için bir dakikaya yakın beklemek zorunda kalıyorum ve bu hiç hoş olmuyordu.
Selam mete, Chrome tercih ediyorum. Android için en kullanışlı tarayıcı olduğunu düşünüyorum.
Haklısınız fakat söylediğim gibi artık Chrome gibi tarayıcılar cihazımda kullanılamayacak kadar ağır çalışıyor. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Haklısınız fakat kullandığım cihazda Chrome stabil şekilde çalışmıyor. Bu nedenle farklı tarayıcılara yönelmek zorunda kaldım. Opera touch, firebox gibi tarayıcıları da demedim fakat onlar da düzgün çalışmıyordu. Bazen ufak bir sitenin açılması için bir dakikaya yakın beklemek zorunda kalıyorum ve bu hiç hoş olmuyordu.

Haklısınız fakat söylediğim gibi artık Chrome gibi tarayıcılar cihazımda kullanılamayacak kadar ağır çalışıyor. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Telefonu değiştirmediysen o kadar Brawl Stars oynamaya yine iyi dayandı.

Geri
Yukarı