Mobil uygulama nasıl yapılır?

Oberstleutnant

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba. Benim birkaç başlıkta sorum olacak. Yazılımla uzaktan yakından alakam yok haliyle sıfırdan başlamam gerekiyor. Telefon uygulamam şöyle olacak: Ben 2 tıklanabilir seçeneğe bazı şeyler yazacağım ve diğer seçenekler Google Play üzerinden satın alınacak. Bu yazdıklarıma karşılık insanlar da cevap verebilecek ve ben bu cevap veren insanların maillerini ve isimlerini görmem lazım. Konsepti açıklayamam. Sorularım şöyle;
1) ben hangi programa dili veya programı kullanmayı öğrenmem gerekiyor?
2) güvenlik bana mı ait olacak (kart bilgisi, mail bilgisi vs.) Yoksa Google Play gibi platformlar mı sağlayacak? Olacaksa ne yapmalıyım?
3) hedef kitlem yurt dışı pazarı olacak. Türkiye'den yayınlanan program Avrupa'da veya dünyanın diğer yerlerinde kullanılabilir oluyor mu? Yani direkt o bölgede insanların karşısına çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Java veya Kotlin kullanıyor. Kotlin Java'nın daha kolayı gibi yani Kotlin ve Java aynı mantıkta çalışıyor. Kotlin öğrenebilirsiniz.
2)Bilmiyorum maalesef.
3)Evet. Uygulamayı paylaşırken ülkeleri seçerseniz olur. Ama karışık işler biraz.

PC ile ilgi ve alakan olmadığını söyledin. Ne bu acele? Sizin gibiler armut piş ağzıma düş hesabı yapmaya çalışıyorsunuz işleri. Araştır, bilmediğin yeri sor.

1) Ben hangi programa dili veya programı kullanmayı öğrenmem gerekiyor?
Birden fazla yolu var.
1. Java.
2. Kotlin.
3. React.JS.
4. Xamarin C#.
5. Flutter Dart'la.
iOS için Objective-C, Swift ve C# Xamarin ile yapabilirsin.
2) Güvenlik bana mı ait olacak (kart bilgisi, mail bilgisi vs.)? Yoksa Google Play gibi platformlar mı sağlayacak? Olacaksa ne yapmalıyım?
Pek bilmiyorum ama genelde uygulamalar Google Pay kullanıyor, böylece para Google hesabı üzerinden çekiliyor.
3) Hedef kitlem yurt dışı pazarı olacak. Türkiye'den yayınlanan program Avrupa'da veya dünyanın diğer yerlerinde kullanılabilir oluyor mu? Yani direkt o bölgede insanların karşısına çıkar mı?
Ek bir ülke kısıtlaması koymadıysan çıkar.

Geri
Yukarı