Valorant pingi mobil veri ile yüksek

baris38

Hectopat
Valorant oyununa Wi-Fi ile girdiğimde kimse bağlı olmamasına rağmen ya da bir kişi sadece Instagram'e girse bile 500-600 ms sorunu yaşadığımdan kendi telefonumun mobil verisiyle kabloyla bağlayıp oynuyordum. Sabit 60-70 ms oluyordu lakin son 1 haftada mobil veriyle bağlanmama rağmen 170-180 sabit ms alıyorum. Bunun nedeni nedir ya da çözümü var mıdır?

Valorant oyununa Wi-Fi ile girdiğimde kimse bağlı olmamasına rağmen ya da bir kişi sadece Instagram'e girse bile 500-600 ms sorunu yaşadığımdan kendi telefonumun mobil verisiyle kabloyla bağlayıp oynuyordum. Sabit 60-70 ms oluyordu lakin son 1 haftada mobil veriyle bağlanmama rağmen 170-180 sabit ms alıyorum. Bunun nedeni nedir ya da çözümü var mıdır?
Oyun ayarlarında ağ arabelleği adında bir kısım var o kısmı Asgari yapman bi nebzede olsa gecikmeni azaltabilir, İstanbul sunucusu kullanırsan pingin tabiiki diğerlerine göre az olabilir.

Dostum Vodafone kullanıyorsan aynı sorun 2-3 haftadır bende de var. Mobil veriyle en azından oynayabiliyordum şimdi o da yok müşteri temsilcisine söylüyorum onlarda hiçbir işten anlamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı