Mobil veriyi bilgisayara aktarınca Yüksek İnternet Kullanımı

OGuden

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben yurt öğrencisi olduğum için oyun vb. işlerimi mobil veri üzerinden hallediyorum. Ancak One Driver, Windows Update ve diğer programların otomatik güncellemeleri kapalı olmasına rağmen gereksiz derecede çok internet harcıyor. Sadece knight online oynuyorum ve bundan 2 ay önce 1 saatte en fazla 10 MB internetim gidiyordu. (Sanırım Windows 8.1 kullanıyordum). Şimdi windows 10 kullanıyorum tatilden yurda döndüm ve bu gün 2-3 saat içinde tam tamına 600 MB internet yedi bilgisayar. Bir program kurdum NBMonitor diye ve oradan takip etmeye başladım. Nerede kurulu olduğu belli olmayan bazı şeyler sürekli veri transferi yapıyor isimleri [System]:0 , :8532 , :1476 gibi ve PC'de kurulu görünmüyorlar. LoL oynadım, knight girdim birkaç siteye girdim resimde göreceğiniz gibi 18MB internet gitmiş görünüyor ama telefonda 100MB üstünde internet gitmiş oluyor. Bunu sizlerle paylaşmak istedim. Sizin bu konuda önerdiğiniz windows sürümü hangisidir? Yorumlarınızı bekliyorum.

DN : KnightOnline oyunu cidden çok az internet harcıyor. Ben aylarca mobil veri üzerinden kullandım ve sürekli takip ettim 1 saatte 15 MB'ı geçtiğini hiç görmedim ve eminim.

5gRA2l.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla internet gitmesi paylaşım yapıldığı için normal resimdende görüldüğü gibi galiba Opera kullanıyorsunuz bu sıkıntıyı en aza indirmek için veri tasarrufu modunu aktif edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı