Mobile GTX 1050 Ti "Error Code 43 ve nvlddmkm.sys" BSoD

İşletim sistemi
Windows 10

CtortaC

Zeptopat
Yer
Bursa/Manisa
Daha fazla  
Meslek
DVM-PhD
Merhaba arkadaşlar,

Monster Marka i7 7700HQ ve başlıkta belirttiğim ekran kartına sahip dizustu bilgisayarımın VRAM besleme mosfetlerinden bir tanesi kısa devre olarak bilgisayarı açılmaz hale getirmişti sağ olsun 15-20 liralık MOSFET için anakart değişimi öneren firma teknik servisinin yerine hurda aynı model anakarttan MOSFET bulup değiştirdim. Cihaz şu an açılıyor, çalışıyor ve başlıkta belirttiğim sorundan başka herhangi bir problemi yok. Windows 10 clean install yaptım fakat driverı guncelleyemiyor "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA / nvlddmkm.sys" hatası alıyorum ayrıca error code 43'ten dolayı ekran kartımı hali hazırdaki driver ile de kullanamıyorum. Memtest86 ile 4 saatlik taramanın sonunda hiçbir sorun bulunamadı. Bilgisi olan forumdaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim.

İyi Forumlar...

Memtest86: MemTest86-Report-20210517-033655.html
MiniDump: 051721-16437-01.dmp

Dosya Ekleri

• err.cd.43.png
    err.cd.43.png
    221,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Bigisayarında bir program eksik demek ki tarayıcılar genelde eksik programları atlarlar error kodunu yaz ve yanına...hatası çözümü yaz ve Google da arat umarım yardımcı olur
<iframe width="500" height="281" src="
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> bide buna bak istersen

Artı -5 Eksi
Bigisayarında bir program eksik demek ki tarayıcılar genelde eksik programları atlarlar error kodunu yaz ve yanına...hatası çözümü yaz ve Google da arat umarım yardımcı olur.
<İframe width="500" height="281" src="
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
" title="YouTube video Player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-Media; Gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> bir de buna bak istersen.

Hayır. Elle DLL atmak zarar verebilir. Eğer bir DLL eksiği varsa bunu DISM aracı veya sfc/scannow komutları ile tamamlanması gerekiyor. Ayrıca sorun DLL sorunu değil. DirectX sürümünüzü güncelleyin. DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve WHQL sürümünü kurun. sfc/scannow ve DISM komutlarını uygulayın. @BAY BİLGİSAYAR bilmediğiniz konulara yazmayın.

Bigisayarında bir program eksik demek ki tarayıcılar genelde eksik programları atlarlar error kodunu yaz ve yanına...hatası çözümü yaz ve Google da arat umarım yardımcı olur
<iframe width="500" height="281" src="
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> bide buna bak istersen
Bilip bilmeden konuşma. El ile DLL dosyası atmaktan daha tehlikeli bir şey yok.

İlginiz için teşekkürler,

1- Windows 10 temiz kurulum yapıldı (en az 2-3 defa)
2- DDU ile birçok kez driver denendi (en uncel WHQL)

Konu açmadan önce bu ve başka forumları çokça araştırdım, söylenenlerin hepsini denedikten sonra konu açtım dolayısıyla dump dosyasını yorumlayabilecek birisi varsa çok makbule geçer.

NOT: SFC /scannow hiçbir sorun ya da duzeltme bulamadı

İyi forumlar...
UP

Son düzenleme:

Konu açmadan önce bu ve başka forumları çokça araştırdım, söylenenlerin hepsini denedikten sonra konu açtım dolayısıyla dump dosyasını yorumlayabilecek birisi varsa çok makbule geçer.

Not: SFC /scannow hiçbir sorun ya da duzeltme bulamadı.

İyi forumlar...
up

Hocam zaten yorumlayarak bu sonuçları üretiyoruz. @KojiroHyuga04 hocamın da dediği gibi kullanıcı hiç bir şekilde bilgisayarı açamıyorsa tahmin yaparız.

Son düzenleme:

NOT: SFC /scannow hiçbir sorun ya da duzeltme bulamadı

İyi forumlar...
UP
Biz dosyaları incelemeden yorum yapmayız. Bazı istisnalarda dosyalar hiçbir şekilde paylaşılamıyorsa alınan kod ile alakalı tahmin yaparız.

İlginiz için tekrar teşekkürler ama sizlerin yorumladığı şekilde ve yonergelerle sonuca maalesef ulaşamadım, muhtemelen lokal bir tamirciye göstereceğim. Konu cozulememistir ancak kapatılabilir.

İyi forumlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı