Modart PC-MA1 inceleme

Öncelikle merhaba, modart PC kanalı yakın zamanda 5500 TL'ye fiyat/performans bilgisayar videosunu paylaştı. Ben de bu sistemi dürüstçe değerlendirmek istiyorum. Sizler de incelememin eksik bulduğunuz taraflarını yazabilirsiniz.

Bilgisayarı satın almak için link: gaming.gen.tr ModArt PC-MA1 linki

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super.
RAM: 2x8 Adata XPG Gammix D30 3000MHz CL16.
Anakart: ASUS B450M Dragon'sı.
SSD: Adata Ultimate SU750.
Kasa ve PSU: Corsair Carbide Spec Delta 550W 80+

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemciyle başlayalım. AMD Ryzen 5 3500X bu bütçelerde sık rastlanan bir işlemci. 6 çekirdek ve 6 izleğe sahip. 1660 Super'e darboğaz yapması söz konusu olmayacaktır.

Ekran kartı: ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super kullanılmış bu sistemde. TUF serisinin yenilenmiş model olmayan ekran kartlarında ısınma problemi gözleniyordu. Ben bu ekran kartında da "Evo"(yenilenmiş) ibaresi bulamadım. Fakat oyun testlerinde en ağır oyunlarda bile 70 dereceyi geçtiğini göremedim. Üzmez diye düşünüyorum.

RAM: Bu kısımda 2x8 Adata XPG Gammix D30 tercih edilmiş. Çift kanal olması güzel. Bu bütçelerde çok kullanılan bir bellek. Çok üzerinde durulacak bir şey yok.

Anakart: Bu bütçelerde kullanılan en popüler anakartlardan. 4400 MHz RAM desteği bulunuyor. M.2 SSD yuvası var. Üstünde durulabilecek fazla bir özelliği yok.

SSD: Modart PC'nin de tanıtım videosunda bahsettiği gibi genelde hazır sistemlerde SSD'den kısılıyor. Adata'nın SU630 ve SU650 modelleri kronik sorunluydu bildiğiniz gibi. Fakat bildiğim kadarıyla SU750 kronik sorunlu değil. 550 MB/s okuma 520 MB/s yazma hızına sahip. Klasik diyebiliriz.

Kasa ve PSU: Kasa Corsair Spec Delta 550W 80+ tercih edilmiş. Kasanın hava akışı güzel. İçinde kullanılan güç kaynağı ise bildiğim kadarıyla VS550 80+. Genelde hazır sistemlerde güç kaynağından da kısılıyor. Fakat burada PSU Corsair tercih edilmiş.

Genel değerlendirme: Bence fiyatını (5499 TL) baz alırsak güzel sistem olmuş. 5500 TL sistem önerisi konularına atılabilir. Hem fiyat indirimi hem kullanılan kaliteli parçalar sebebiyle benden 10/10 puan alıyor. Alınabilir.

Yanında ASUS Cerberus (200 TL) ve ASUS ROG STRIX mousepad (fiyatını bulamadım ama en az 60 TL olacağını düşünüyorum) veriliyor. Toplamda 250 TL mouse ve mousepad hediyesi var. Güzel olmuş bu hediye.

AMD Ryzen 5 3500X: İnternette fiyatını bulamadım. 1500 TL olarak varsaydım.
ASUS TUF GTX 1660 Super: 2700 TL.
2x8 Adata XPG Gammix D30: 600 TL.
ASUS B450M Dragon'sı: İnternette fiyatını bulamadım. 700 TL olarak varsaydım.
Adata Ultimate SU750: İnternette fiyatını bulamadım. 550 TL olarak varsaydım.
Corsair Carbide Spec Delta: 880 TL.
Varsaydığım fiyatlara itirazı olanlar yazabilirler.
Toplam fiyat: 6.930TL.

Not: ASUS TUF GTX 1660 Super ısınma sorunlu bir model değildir. Evet ASUS TUF serisi ısınıyordu fakat "super" serilerinde çıkan kartlar direkt olarak yenilenmiş olarak çıktı. Zaten oyun testlerinde ekran kartı 70 derecenin üstünü görmüyor. Ekran kartından yana gönlünüz rahat olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada da yenilenmiş EVO serisinin kullanıldığına dair bir şeyden bahsedilmemiş ki.

Ayrıca bu konudaki arkadaş da EVO olmadığını belirtmiş.
Caner Uncu belirtmiş.
PC'deki sürüm yenilenmiş sürümü.

Bildiğim kadarıyla 1660 Super TUF yenilenmiş sürüm zaten. Düz 1660'ta falan oluyordu sorunlar.

Zaten eski seri olsa direkt 80+ görürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı