Modellemeye ve animasyona başlamak

JURVET

Hectopat
Katılım
30 Nisan 2017
Mesajlar
342
Çözümler
2
Herkede merhaba, ben Unity'de oyun yapiyorum 5-6 aydir ve hazır assets kullanmaktan usandım modelleme öğrenmek ne kadar zamanda olur ve en iyi program hangisidir?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Creepylord

Hectopat
Katılım
5 Nisan 2016
Mesajlar
787
Çözümler
7
Yer
Antalya
En iyi program diye bir şey yok. Buna takılmayın sakın. Yeterince kullandıktan sonra herhangi birinden işinizi görecek şekilde faydalanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve yeterli kaynağa erişebileceğiniz Blender var. Farklı farklı programlardaki modelleme tekniklerini de içinde barındırıyor olması büyük avantaj. Son dönemde çok güzel güncellemeler de aldı, arayüz bakımından çok kullanışlıdır. Öte yandan malum yollar üzerinden edinebileceğiniz ve sektörde yaygın olarak kullanılan 3ds Max, Maya yine faydalanabileceğiniz uygulamalar arasında. Bunlar için de Youtube üzerinden İngilizce, hatta Türkçe eğitim videolarına erişebilmeniz mümkündür.

Ne tür bir oyun üzerinde çalıştığınızı bilmiyorum, hafife aldığınız da düşünmüyorum fakat, işin sonunda vaziyet bıkıp usanmanızı sağlayacak duruma gelebilir, bu konuda biraz sabırlı olup, pes etmemekte fayda var. İyi çalışmalar ve başarılar şimdiden :)
 
Yukarı