Modem arayüzünde farklı IP gözüküyor

Birader98

Hectopat
Daha fazla  
Modem arayüzünde IP adresim farklı tarayıcıdan herhangi bir IP adresi öğrenme sitesinden bakınca farklı IP çıkıyor. İnternette baktığım kadarıyla bunun nedeni sanal IP gibi şeyler yazıyor. Modem arayüzündeki anasayfada olan IP numarası hiç değişmiyor ancak tarayıcadaki değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum 100 kişiden kaç kişide vardır acaba Türkiyede herkeste olan bir sorun mu?.Benim ıp adresim statik gözüküyor host adı olarak baktığımda şuan dinamik ip kullanmıyormuyum abone olurken statik ip istememiştik çünkü ama statik gözüküyor
Bir çok kişide olan bir sorun diyebilirim. Bu yılın başlarında arkadaşlarla server açmaya çalışırken hepimizin modem ve çıkış IP'lerinin farklı olduğunu gördük. Dolayısıyla server açsak da bağlanamıyorduk. Biraz araştırdıktan ve modemi kurcaladıktan sonra sonuç alamayınca Superonline'ın sitesine giriş yapıp CGN IP'lerden yaşadığım sorunları anlatan güzel bir metin yazıp gönderdim. Ozamandan beri hiç CGN havuzuna düşmedim (=

Bir çok kişide olan bir sorun diyebilirim. Bu yılın başlarında arkadaşlarla server açmaya çalışırken hepimizin modem ve çıkış IP'lerinin farklı olduğunu gördük. Dolayısıyla server açsak da bağlanamıyorduk. Biraz araştırdıktan ve modemi kurcaladıktan sonra sonuç alamayınca Superonline'ın sitesine giriş yapıp CGN IP'lerden yaşadığım sorunları anlatan güzel bir metin yazıp gönderdim. Ozamandan beri hiç CGN havuzuna düşmedim (=

Ben de aynı dertten muzdaribim ve Superonline'a mesaj atmama rağmen olumsuz cevap vererek beni CGN IP havuzundan çıkarmadılar. Mümkünse metni gönderebilir misiniz? Sizin dediğiniz şekilde yaparsam bir ihtimal CGN IP havuzundan çıkarım belki. Yanıtınızı bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkürler

Ben de aynı dertten muzdaribim ve Superonline'a mesaj atmama rağmen olumsuz cevap vererek beni CGN IP havuzundan çıkarmadılar. Mümkünse metni gönderebilir misiniz? Sizin dediğiniz şekilde yaparsam bir ihtimal CGN IP havuzundan çıkarım belki. Yanıtınızı bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkürler
O mesajı yazalı neredeyse 1 sene oldu. Bulmam biraz zor. Ancak, içeriğinde düzenli olarak yakın çevrem ile birlikte kullandığım serverler kurduğumu, kurduğum serverları bağladığım portların CGN IP'ler yüzünden çalışmadığını, CGN havuzunda bulunmamın bu işimi baltaladığını, statik IP kullanmayı güvensiz bulduğumu bu yüzden de dinamik IP atamalarını belirttim. Yanlış hatırlamıyorsam bir hafta kadar sonra modemi yeniden başlattığımda gerçek IP aldığımı gördüm. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Direkt Superonline müşteri hizmetlerini arayıp şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Statik IP istemiyorsanz, dediğim gibi, güvenli bulmadığınızı ve kötü niyetli şahısların eline geçmesi durumunda olumsuz sonuçlarla karşılaşabileceğinizi belirtin. Sonuçta uluslararası bir şirket değilsiniz ki siber güvenlikle uğraşacak eleman alasınız (=

O mesajı yazalı neredeyse 1 sene oldu. Bulmam biraz zor. Ancak, içeriğinde düzenli olarak yakın çevrem ile birlikte kullandığım serverler kurduğumu, kurduğum serverları bağladığım portların CGN IP'ler yüzünden çalışmadığını, CGN havuzunda bulunmamın bu işimi baltaladığını, statik IP kullanmayı güvensiz bulduğumu bu yüzden de dinamik IP atamalarını belirttim. Yanlış hatırlamıyorsam bir hafta kadar sonra modemi yeniden başlattığımda gerçek IP aldığımı gördüm. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Direkt Superonline müşteri hizmetlerini arayıp şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Statik IP istemiyorsanz, dediğim gibi, güvenli bulmadığınızı ve kötü niyetli şahısların eline geçmesi durumunda olumsuz sonuçlarla karşılaşabileceğinizi belirtin. Sonuçta uluslararası bir şirket değilsiniz ki siber güvenlikle uğraşacak eleman alasınız (=

Teşekkür ederim, şansımızı denemekte fayda var :)

Teşekkür ederim, şansımızı denemekte fayda var :)
Hocam, port açıp modeminizi yeniden başlatmayı, hatta ethernet wan destekleyen ADSL veya Fiber modeminiz varsa Superonline'ın verdiği modemi kendi modeminizle değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Bunları fiber kullandığınızı varsayaraktan söylüyorum. Mesajı yazdığımda halen Superonline'ın kendi modemini kullanıyordum. Modem değişmenin pek de faydası olmayabilir. Modeminiz üzerinde daha fazla kontrolünüz olsun istiyorsanız o ayrı bir konu tabi (=

Hocam ben Fiber kullanıyorum ancak elimde başka bir modem yok maalesef. Doğrusu şu an için iyi bir modem almak gibi bir niyetim yok fakat ileriki aylarda yeni bir modem almayı düşünüyorum. Benim ping değerim bağlantım fiber olmasına rağmen 20 ms'den aşağı düşmüyor. Genelde 30 ms civarı. Bunun CGN IP havuzuna dahil edilmem ile bir ilgisi var mıdır acaba? Bir bilginiz var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı