Modem arayüzünde "kullanıcı adı ve şifresi hatalı" hatası

Diss2ready

Decapat
Daha fazla  
Sorunum başlıkta belli. Bundan yaklaşık 4 ay önce Norton antivirüs "ortadaki adam saldırısı" diye bir uyarı vermişti. Bunun üzerine konu açtım hatta:

Sonrasında @24099 hocam da modem arayüzüne girip kontrol etmemi söyledi. Ben de girdim. Ayrıca girmişken varsayılan "admin" kullanıcı adı ve şifresi yerine kendim şifre ve ad koydum. Unutmamak için bir deftere de yazdım. Sorunsuzca bu şifre ile girip çıkabiliyordum, şifre değiştikten sonra bir daha uyarı da gelmemişti ve ben de çok önemsemedim ama şu sıralar yani yaklaşık 4 ay sonra tekrardan uyarı vermeye başlayınca modem arayüzüne bir bakayım dedim ama şifre ve kullanıcı adı hatalı diyor. Oysaki defterde de yazılı, 20'den fazla kez denedim ama olmuyor. Sebebi ne anlamadım.

İnternetten araştırdım, tek çare reset atmak modeme sanırım. Reset atmayı biliyorum ama reset atınca tüm her şey sıfırlanacak. Biz modemi aldığımızda herhangi bir ayar yapmamıştık, direk kurulu gelmişti her şey. Reset attıktan sonra her ayarı baştan mı yapmam gerekecek? Başka ne yapabilirim ve niye böyle bir sorun oluştu? Acaba başka biri uzaktan mı değiştirdi, bu Norton uyarısı ile alakası olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten araştırdım, tek çare reset atmak modeme sanırım. Reset atmayı biliyorum ama reset atınca tüm her şey sıfırlanacak. Biz modemi aldığımızda herhangi bir ayar yapmamıştık, direk kurulu gelmişti her şey. Reset attıktan sonra her ayarı baştan mı yapmam gerekecek? Başka ne yapabilirim ve niye böyle bir sorun oluştu? Acaba başka biri uzaktan mı değiştirdi, bu Norton uyarısı ile alakası olabilir mi?
Ayar gerekmeyecek, üstünde yazan şifreden bağlanacaksınız.

Muhtemelen şifre ve ad admin olmuştue yine. Bir bakın.
Denedim olmuyor. Modemi sadece arada bir kapatıp açıyorum, hiç reset atmadım. Şifre neden değişir ki?

Ayar gerekmeyecek, üstünde yazan şifreden bağlanacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu benim model değil ama arayüzü tıpatıp aynı. Dakika 3.34'de hızlı kurulum diye bir şey yapıyor, reset attıktan sonra böyle mi yapmam gerek?

Yeni konular

Geri
Yukarı