Modem bilgisayar kasasının üstüne alınırsa internet hızlanır mı?

russtha

Centipat
Yer
Bursa
Arkadaşlar selam. İnternet olarak Vodafone kullanıyorum. Fakat internetimden hiç memnun değilim ve müşteri temsilcisini aradığımda sorun bizim ile ilgili değil diyorlar ayrıca modeme 2 oda uzaklıktayım. Modemi yanıma bağlatsam ve Ethernet kullansam hızımı olumlu yönde etkiler mi? Mesela oyun oynuyorum 30-40 ping kardeşim YouTube'dan video açıyor 200-300 ping oluyor sizce ne yapmalıyım? Bu arada internetim bazen çok iyi oluyor bazen de rezalet.

Pek bir şey değişmeyecektir, çünkü modemi 2 oda uzağa taşıdığınızı düşünün yani bağlantının geldiği kablo da uzayacak bu da biraz hız düşüşüne (download, upload hızı) sebep olabilir ancak ping değerlerinde bir nebze düşüş görülebilir.

Pek bir şey değişmeyecektir, çünkü modemi 2 oda uzağa taşıdığınızı düşünün yani bağlantının geldiği kablo da uzayacak bu da biraz hız düşüşüne (download, upload hızı) sebep olabilir ancak ping değerlerinde bir nebze düşüş görülebilir.

Hocam peki kablosu ile buraya tamamen geçirsem modemi elektrikçi çağırıp o şekilde durum ne olur?

Kablolu kullanabiliyorsanız kablolu kullanın.

Geri
Yukarı