Modem Değişimi Sonrası Hız Düşmesi

1ReasoN

Hectopat
Daha fazla  
1 ay kadar önce ZTE ZXHN H108N'den, Millenicom Zyxel'e geçtim. Başlarda sorun yoktu, internet hızım normaldi fakat daha kota bitmeden hızım bir anda 100 KB altına düştü. (Kota dolmadan 1.7MB, dolunca 0.5) Hiçbir şekilde tekrar eskisi gibi yapamadım. Sonra eski ZTE modemi taktım ve normal hızda çalışmaya başladı. Bunun sebebi nedir sizce?

NOT: Millenicom Zyxel modemin kablo bağlantılarını eski modemimden temin ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolarda oksitlenme veya temassızlık var mı? Kontrol edin. Kullanıcı arayüzüne girip hat değerlerinizi buraya atın.

kablolarda sorun yok ve hat değerleri vs. bu konulara çok uzağım nereden gireceğimi anlatabilirseniz atarım

kablolarda sorun yok ve hat değerleri vs. bu konulara çok uzağım nereden gireceğimi anlatabilirseniz atarım
Modem arayüzünden ulaşabilirsiniz. Arayüzü kurcalayın DSL ile ilgili bir bölüm vardır veya başka bir başlık adı altında da olabilir. Bir tablo olacak tabloda SNR, hat zayıflaması, CRC gibi yazılar olacak.

Şurada bir sorun var ben İzmirde oturuyorum ve Modem babamın işyerine kayıtlı bu bir sorun oluşturabilirmi hat değerlerini atamıyorum çünkü modem artık elimde değil

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı