Modem değişiminden sonra oluşan bağlantı problemi

Makaleler
3
Yer
Mersin
Türk Telekom'da sorunsuz kullanmakta olduğum modemi TürkNet'e geçeceğimden dolayı keenetic AC1200 modem ile değiştirdim. Bugün kurulumunu yaptıktan sonra Türk Telekom sayfası açıldı ve modem kullanıcı adı, şifresi hatalı gibisinden bir mesaj çıktı. O sırada Keenetic müşteri hizmetlerindeki yetkili sayfadaki onaylıyorum/onaylamıyorum seçeneğini ellemeyip direkt olarak Türk Telekom'u aramamı ve bilgilerimin güncellenmesi gerektiğini söylememi istedi. Ben de aradım ilk başta Keenetic modeme destek vermiyoruz diye yokuş yapıldı sonrasında yardımcı olunarak yeni şifre gönderildi. Bu şifreyi girerek kurulumu tamamlamış oldum ama sonrasında fark ettim ki bazı sitelere girerken bazılarına giremiyorum. Mesela YouTube, Facebook, milliyet bunlara girebiliyorken e-devlet, Donanımhaber, Technopat, Gittigidiyor, Zamunda bunlara giremiyorum. Steam'de yavaş indiriyor, UPlay'e giriş yapılmıyor. Keenetic yetkilisi bilgisayarıma bağlanıp modemi kontrol etti her şey normal dedi. Türk Telekom bağlantınızda bir şey yok diyor. Hız testi normal çıkıyor. bu durum sadece bilgisayarda değil; telefonlarda ve dizüstünde de oluyor. Yani bilgisayardan bir ayar kurcalamam bir şeyi değiştirmeyecek. Türk Telekom arıza kaydı aldı. Umarım yarın çözülür. Bu durum neden kaynaklanabilir? Alt tarafı bir modem değişikliği böyle bir sıkıntıya yol açabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı