Modem değişirse ping düşer mi?

furs0n

Hectopat
Merhaba, Kablonet 100 Mbps internet paketini kullanıyorum. Şu anki modemim Kablonet'in verdiği standart modem. Valorant oynarken benden kötü interneti olan(24 Mbps) arkadaşlarım benden 10 ms düşük alırken ben 30 civarında alıyorum. Speedtest'ten kontrol ettiğimde 7-10 ms arası çıkıyor. Kablonet müşteri hizmetlerine durumu bildirdim, internette herhangi bir sıkıntı görmediğini söyledi ancak var. Buna ek olarak da akşamları 3-5 saniyeliğine internet bağlantım tamamen kesilip geri geliyor belli aralıklarla, özellikle oyun içi bu net kopması çok büyük sıkıntı benim için. Kablonet'in standart modemini değişip alttaki modemi alsam pingimi düşürür mü? Ne yapmalıyım?

SpeedTest üzerinde 7-10 filan almanız oyunlarda da aynı değeri alacağınız anlamına gelmiyor. Nerede ikamet ediyorsunuz? Valorant sunucusu İstanbul Avrupa olmakta.

Yalnız o Kablonet'e uygun bir modem değil. Ayrıca ping felan düşmez.
Hangi modemi almalıyım peki Kablonet için?
SpeedTest üzerinde 7-10 filan almanız oyunlarda da aynı değeri alacağınız anlamına gelmiyor. Nerede ikamet ediyorsunuz? Valorant sunucusu İstanbul Avrupa olmakta.
10 ping almayı beklemiyorum zaten, en azından 20lere düşse bile yeterli benim için. Yabancı serverlarda da oynuyoruz bazen, yine arkadaşlara göre en yüksek ping her zaman benimki. Balıkesir'de yaşıyorum.

Hangi modemi almalıyım peki Kablonet için?

10 ping almayı beklemiyorum zaten, en azından 20lere düşse bile yeterli benim için. Yabancı serverlarda da oynuyoruz bazen, yine arkadaşlara göre en yüksek ping her zaman benimki. Balıkesir'de yaşıyorum.
Ping düşmez. Modem ile alakası yok.

Genel olarak altyapıyla ilgili bir problem. Modem değişikliği, modeme uzaklığınız ping konusunda ne kadar fark ediyorsa hızınızı maksimum o kadar etkileyebilir.

Hocam modeme kabloyla mı bağlanıyorsunuz yoksa kablosuz mu ? Kablosuz olduğu durumda bir sürü etken buna sebep olabilir. Mesela ana kartınızda dahili olarak bir Wi-Fi yongası yoksa ve siz bu yüzden harici bir alıcı taktıysanız veya modem ile aranızda uzun mesafeler varsa bir şekilde hızınız etkilenir. Ancak kablolu kullanıp da gecikme değerleriniz varsa durum biraz daha değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı