Modem değiştirmek internet hızını etkiler mi?

ayçöreğ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
45 yıllık Bina'da dairemiz için internet başvurusunda bulundum. Altyapımızın 42 Mbps üst limitinin olduğunu, kullanacağımız paketin 35 Mbps'lik paket olacağını söylediler. Tamam dedik, ancak pratikte öyle bir şey olmadı. Gerekli kontrolleri sağlamaları bir hafta sürdü ve sorunun bizde olduğu kanaatine vardılar. İnternet hızım 25Mbit'ten yukarı çıkmıyor. Upload desen 0.5Mbit. Bu konuda ne yapabileceğimi sorduğumda modemi değiştirip denememi önerdiler. Sizce ne yapmalıyım?

Değişebilir de değişmeyebilir de. Sorunun modemde olduğundan emin olmak için varsa tanıdık birileri ikinci bir modemde kurulum yaparak deneyin. Olmazsa İSS değiştirirsiniz.

45 yıllık Bina'da dairemiz için internet başvurusunda bulundum. Altyapımızın 42 Mbps üst limitinin olduğunu, kullanacağımız paketin 35 Mbps'lik paket olacağını söylediler. Tamam dedik, ancak pratikte öyle bir şey olmadı. Gerekli kontrolleri sağlamaları bir hafta sürdü ve sorunun bizde olduğu kanaatine vardılar. İnternet hızım 25Mbit'ten yukarı çıkmıyor. Upload desen 0.5Mbit. Bu konuda ne yapabileceğimi sorduğumda modemi değiştirip denememi önerdiler. Sizce ne yapmalıyım?
Modemin konumu değiştirmeyi deneyin.

Burada bir hat 2'ye bölündüğü için (ev telefonu için) bölündüğü için splitter kullanmak zorunda kalıyordum. Splitter'ı iptal edip tek ev telefonuna döndüğümde internet hızım olması gerektiği gibi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı