Modem Ethernet kablosu için çok uzakta

Squenzz

Femtopat
Daha fazla  
Modem yaklaşık 2 kat aşağıda balkonumdan aşağıya uzun bir Ethernet kablosu çeksem olur mu, yağmur kar vs. ne kadar sıkıntı çıkartır? Ya da sizin önerebileceğiniz başka yöntemler var mı?

Eski evde iken DSL kablosunu giriş kapısının oradaki kutudan eve çekmiştik bir sorun olmadı. Ancak bu hiçbir zaman olmayacağı anlamına gelmiyor. O yüzden Wireless Access Point alın.

Olur hocam. Ben de dışarıdan kablo çektim. Kullanıyorum. Cat6 kablo ile 100 metreye kadar kayıp olmaz.

Modem yaklaşık 2 kat aşağıda balkonumdan aşağıya uzun bir Ethernet kablosu çeksem olur mu, yağmur kar vs. ne kadar sıkıntı çıkartır? Ya da sizin önerebileceğiniz başka yöntemler var mı?

Sıkıntı olmaz ama zamanla yıpranmalar yaşanabilir tabii ki. İnternetiniz 100Mbps ve altıysa CAT5E 1000MBPS civarında ise CAT6E almanız lazım. Sağlamlık olarak da CAT6E daha sağlamdır ama internetiniz çok iyi değilse almanızı önermem ama az daha sağlam olsun sonuçta dışarıdan uzatacagim derseniz size kalmış. Bir de performans kaybı olarak da CAT5E +100metre, CAT6E +60-65metreden itibaren performans kaybına yol açıyor.
(DİPNOT: Belirtilen değerler ürünün kalitesine veya sağlamlığına bağlıdır.)

Merhabalar. Yaşadığım binanın altyapısı berbat ve çalışmaz olduğu için kapı girişinde ki telefon hattından modemime kadar binanın dışından (çatı üstü de dahil) dolanarak 45 mt. civarında CAT6 kablo çektim. 3-4 yıldır bu şekilde kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Hız kaybım, internet kopması vs. bir sorunla karşılaşmadım.

Diyeceğime gelecek olursak, tek parça sağlam bir kablo çekerseniz sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı