Çözüldü Modem Hat Değerleri Kapsam Bölgesi Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dot

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik (Silahlı)
2018 Ağustos ayından 2020 Temmuz ayına kadar Türk Telekom abonesiydim ve yanında bu modemi hediye vermişlerdi. Şu anda TurkNet kullanıcısıyım ve hâlâ aynı modemi kullanıyorum. Paket olarak da 35-6Mbps VDSL kullanıyorum. Sorum tam olarak şu; modem arayüzündeki xDSL İstatistikleri (SNR Margine ve Attenuation) ankastre ve modem arasındaki değerler midir yoksa bağlı bulunulan saha dolabı ile modem arasındaki değerler midir?

Hat değerlerim ve hız testlerim görsellerde mevcuttur.

xDSL İstatistik.jpg

Speedtest.jpg

nperf.jpg

Çözüm
İkisinin de etkisi var. Saha dolabına kadar bakır kablo ile gidiyor eğer VDSL ise. Ev içi de bakır kablo. Gerisinin pek önemi yok çünkü fiber optik.
İkisinin de etkisi var. Saha dolabına kadar bakır kablo ile gidiyor eğer VDSL ise. Ev içi de bakır kablo. Gerisinin pek önemi yok çünkü fiber optik.
Hocam peki değerleri iyileştirmek için alınan CAT6 kablo nereden nereye takılıyor?

Not: Müstakil evdeyim. Ev içinde internet için tesisat yok, kablo direkt ankastreden çıkıp pencere deliğinden modeme bağlanıyor.

Hocam, binaya kadar onlara aittir. Daha sonrası size aittir.

Yeni konular

Geri
Yukarı