Çözüldü Modem hızı ile reel hız neden farklı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gelsolin

Decapat
1 Aydır böyle bir sorun var. Pandemi olayları patlak verdiği günden beri internet hızında inanılmaz bir düşme oldu Genel de 400 Kbps'lerde seyrediyor. (Paket 16 Mbps'ye kadar). 3-4 defa teknik ekibi çağırttık her seferinde modeme ev içi kabloya falan kusur attılar. Tüm kabloları değiştirdim 4 farklı modem denedim ama değişen bir şey yok.

Modem arayüzüne baktığımda hız 12-13 Mbps ama bize yansıyan 1Mbps altı. Sizce sorun ne olabilir? Forumda eski bir başlık görmüştüm santral kaynaklı olduğu söylenmiş, ama ne yaptıysam adamları ikna edemedim ve elit hizmet adı altında ücretli bir hizmete mecbur bıraktılar.

İkinci merak ettiğim ola ki elit hizmetten yararlandım ama sorunun santral kaynaklı olduğu ortaya çıktı bu durumda yine bu hizmetin parasini vermek zorunda mıyım?

Firma da Türk Telekom bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu mail adresi ile hizmet verenler farklı bir ekip mi ?

Normal MH'yi ararsan olayı saha ekibine eskale eder. Saha ekibi hat değerlerine bakar. Sorun yok deyip gider.

Senin sorunun kapına gelen ekiple ilgili değil. Altyapı sorunlarını o ekip çözemez. Normalde üst birime eskale ettirmeleri gerekiyor ama yapanı görmedim henüz. Maili attığın yer TT genel merkezden bölge müdürlerine yazıyor. Sallıyorum İstanbul'da oturuyorsan İstanbul müdürlüğüne bu kullanıcımız böyle bir sorun yaşıyormuş düzeltin diyor. Kesin olmamakla birlikte bölge müdürlerinden birisi arıyor, bilgi veriyor. Böylede olmazsa Twitterdan yusuf kıraç'a DM at.
Bu mail adresi ile hizmet verenler farklı bir ekip mi ?

Normal MH'yi ararsan olayı saha ekibine eskale eder. Saha ekibi hat değerlerine bakar. Sorun yok deyip gider.

Senin sorunun kapına gelen ekiple ilgili değil. Altyapı sorunlarını o ekip çözemez. Normalde üst birime eskale ettirmeleri gerekiyor ama yapanı görmedim henüz. Maili attığın yer TT genel merkezden bölge müdürlerine yazıyor. Sallıyorum İstanbul'da oturuyorsan İstanbul müdürlüğüne bu kullanıcımız böyle bir sorun yaşıyormuş düzeltin diyor. Kesin olmamakla birlikte bölge müdürlerinden birisi arıyor, bilgi veriyor. Böylede olmazsa Twitterdan yusuf kıraç'a DM at.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı