Modem kaç yılda bir değiştirilmeli?

mstfarsln95

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar

Şu an kullandığım VDSL modemi 5 yıldır kullanmaktayım. Ancak internetimde yavaşlama söz konusu. Bazen modem donuyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Sizce modem ömrünü tüketmiş olabilir mi? Yenisi almam gerekiyor mu? Görüşlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum

Benim kullandığım modemin de en az 5 yılı var. Önceden sizde olan sorundan oluyordu. Şimdi en fazla 3 ayda bir. Hala canavar gibi çalışıyor. Bozulana kadar değiştirmeyin. O sırada yedek bir modem alınız.

İstekleri karşılamamaya başladığı zaman ve ya bozulduğu zaman değiştirmekten yanayım ben.
Genellikle 5-6 yılda bir güzel teknolojiler çıkıyor.
Sizin durumunuzda yeni modem alabilirsiniz, bozulmuş. İsterseniz yeni bir konuda bütçe ve altyapı türü belirtip modem önerisi isteyebilirsiniz.

Elimde 3 tane modem var. İlk modemim kablosuz ağları desteklemediği için değiştirmiştim, ikinci modemim de sık sık internet kopmasına neden olmakta idi bariz sorunlu idi. Üçüncü modemimde de garanti dahilinde bazı sorunlardan dolayı değişim yaptım, VDSL destekli olduğundan kullanmaya devam ediyorum. Ne zaman bozulur veya ihtiyacımı karşılamaz ise o zaman yenisine geçerim.

Elimde 3 tane modem var. İlk modemim kablosuz ağları desteklemediği için değiştirmiştim, ikinci modemim de sık sık internet kopmasına neden olmakta idi bariz sorunlu idi. Üçüncü modemimde de garanti dahilinde bazı sorunlardan dolayı değişim yaptım, VDSL destekli olduğundan kullanmaya devam ediyorum. Ne zaman bozulur veya ihtiyacımı karşılamaz ise o zaman yenisine geçerim.
Benim sürekli internetim kopuyor. Superonline alt yapı kaynaklı ya da etrafınız da çalışma olduğu için internetiniz kopuyor diyor. Kesin bir çözüm bulamadılar 1 aydır. Üçüncü modeminize geçtiğiniz de internetiniz de kopmalar oldu mu?

@peak1ng ,

Benim sorunum internet servis sağlayıcısı veya alt yapıdan değildi. Sadece modem kaynaklı idi. Farklı modemler kullanarak test etmiştim.

Sizinkisi internet servis sağlayıcınız ile alakalı. Farklı bir sağlayıcıya geçebilirsiniz.
Mart ayın da taahhüt doluyor. Önerebileceğiniz bir servis sağlayıcısı var mı? Ben NetSpeed düşünüyorum ama ne kadar güvenilir bilemeyeceğim.

@peak1ng ,

Turktelekom'dan bugün itibari ile Turknet'e geçtim. Aynı alt yapıyı kullanıyorlar. Sırf taahhüt yok ve fiyat olarak biraz daha uygun olduğundan geçtim. NetSpeed de aynı altyapı üzerinden sağlanmakta. Fiyat ve müşteri ilişkileri dışında hiçbir fark yok. Bir sorun olduğunda Turktelekom çalışanları ilgilenmekte.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı