Modem+router ile tek bir Wi-Fi ağı kullanmak mümkün mü?

Sertacdncl

Hectopat
Merhaba, evimde turcell Superonline'ın verdiği bir modem var. Modem salonda duruyor. Ben bu modemden bir Ethernet kablosu çektim ve netis WF2710 (Cihazın Özellikleri) isimli router'ıma bağladım bu sayede arka odalarda internet erişimi kesilmiyor.

Sorum şu:

Ben salonda ki modemin yaydığı Wi-Fi ağını bu router'da sinyal genişletme gibi bir şey yapabilir miyim? Yani mesh sistemlerinde olduğu gibi bu router da öyle bir olay yapabilir miyim? Amacım evde dolaşırken sürekli Wi-Fi değiştirmemek. Tek Wi-Fi ile işi çözmek.

Tüm yardımlara, yorumlara açığım. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, evimde turcell Superonline'ın verdiği bir modem var. Modem salonda duruyor. Ben bu modemden bir Ethernet kablosu çektim ve netis WF2710 (Cihazın Özellikleri) isimli router'ıma bağladım bu sayede arka odalarda internet erişimi kesilmiyor.

Sorum şu:

Ben salonda ki modemin yaydığı Wi-Fi ağını bu router'da sinyal genişletme gibi bir şey yapabilir miyim? Yani mesh sistemlerinde olduğu gibi bu router da öyle bir olay yapabilir miyim? Amacım evde dolaşırken sürekli Wi-Fi değiştirmemek. Tek Wi-Fi ile işi çözmek.

Tüm yardımlara, yorumlara açığım. Şimdiden teşekkürler.
Doğru mu anladım bilmiyorum ama modem'in Wifi Sinyalini kesip sadece aktarım moduna alabilirsiniz. Bridge Mod diye geçer. Modem Wifi sinyali yaymaz. Sadece Router'iniz sinyaller yayar ve alır.

Doğru mu anladım bilmiyorum ama modem'in Wifi Sinyalini kesip sadece aktarım moduna alabilirsiniz. Bridge Mod diye geçer. Modem Wifi sinyali yaymaz. Sadece Router'iniz sinyaller yayar ve alır.
Ya amacım hem salonda hem arka odada mümkün olduğunca güçlü sinyal almak. Salonda arka odadan yayılan wifi sinyali çok düşüyor o yüzden salonda ki modeme geçiyorum. Diğer türlü yine arka odada salona bağlı olursam çok düşüyor o yüzden her iki cihazın da wifi sinyaline ihtiyacım oluyor.

Tek bir ağdan evin her yerine internet vermek istiyorsan. Mesh sistem kurmalısın.

Mesh sistemi dediğim olayı yapıyor evet ama şuan düzgün mesh sistemleri baya pahalı oluyor ve şimdilik para vermek istemiyorum böyle bir şey için. Teşekkür ederim yorumunuz için

Geri
Yukarı