Modem + Router ile Yerel Ağda Dosya Paylaşılamıyor

Makaleler
8
Daha fazla  
şema.png

Şema şu şekilde, normalde tek modem üzerinden iki bilgisayar arasındaki dosya paylaşımını yapıyordum;
2. Bilgisayarı alt kata taşıdık ve araya aynı zamanda Wi-Fi'den de faydalanılsın diye bir modem daha ekledik, modem internet bağlantısını aktarıyor fakat dosya paylaşımını kullanamıyorum.
Şuan sadece benim bilgisayarım gözüküyor, işaretlediğim kısımda normal şartlarda 2. bilgisayar olması gerekiyor.

fj756.PNG

(Diğer aygıtlar ve medya aygıtları kısmında da yok.)

Sebebi nedir? 2. Bilgisayara nasıl bağlanabilirim?

DSGSDH.PNG

İkincil modeme ayretten bir kamera sistemi bağlı. O sisteme birinci modeme bağlı olan bilgisayar aracılığıyla yerel ağ üzerinden (192.168.1.63) erişebiliyoruz. Bunu yapabilirken, bilgisayarı neden görmüyor?

Son düzenleme:
Modem içinden mi yaptın? Demem şu ki IP adresleri manuel ise DHCP yap. DHCP ise manuel yapıp dene. Bir de Router için kurulum yaptın mı? Yoksa doğrudan mı taktın? Ayrıca Kurulumu şöyle yapman gerekiyor:

• Modem: LAN Portu > Router: WAN Portu

Modem içinden mi yaptın? Demem şu ki IP adresleri manuel ise DHCP yap. DHCP ise manuel yapıp dene. Bir de Router için kurulum yaptın mı? Yoksa doğrudan mı taktın? Ayrıca Kurulumu şöyle yapman gerekiyor:

• Modem: LAN Portu > Router: WAN Portu
Hocam şöyle ki;
Router dediğim de standart VDSL modem. İkinci modemi Router olarak kullanıyorum mânasında oraya Router yazdım. (Bir şey fark eder mi bilmiyorum.)

İkinci modemde DHCP'yi kapattım.
IP Adresini "192.168.1.2" yaptım.
LAN > LAN Bağlantısı yaptım.

Bunları izlediğim bir videoyu takiben yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı