Modem sürekli açık bırakılmalı mı?

Orugan

Picopat
Merhaba modemi sürekli açık bırakmalı mıyım? Yoksa gece kapatıp sabah açmalı mıyım?
Bugüne kadar hiç modemi fişten çekmedim (zorunda kalmadıkça) ama genelde internet sağlayıcılarının sitesinde ara sıra 30 saniye fişten çıkarıp takmak gibi şeyler yazar ara sıra bunu uygulasan yeter diye düşünüyorum

Emre Rekt

Centipat
Evde internet olduğundan beri hiç modemi kapatıp dinlendirmedik. Sorun olur mu ki?

Krmdmrz

Picopat
Çok fazla kapatmaya gerek yok fakat dağıtıcı firmalar birkaç günde bir fişini çekip birkaç dakika bekleyip tekrar kullanmayı tavsiye ediyor.

Akil Gündoğan

Terapat
Makaleler
26
Yer
Türkiye - İşler güçler...
Dinlendirmeye gerek yok. Modemler sürekli çalışmak üzere üretilirler. Haftada bir iki kere fişten çekip 1-2 dakikaya geri takabilirsiniz. Onun da amacı modem yeniden başlasın zaten.

Öyle 1-2 saat veya bir gün boyunca kapalı tutmaya gerek yok, zira saçma ve herhangi bir temeli bulunmuyor. İnsan mı bu bir gün boyunca dinlendiresin?

RockCharT

Hectopat
Çok ısınır ise bir kaç dakika bekleyip tekrar açıp kullanabilirsiniz. Sonuçta ha 5 dakika kapatmışsınız ha 5 saat size pratikte hiçbir avantajı olmaz.

Yer
Bursa, Türkiye
Modemler 7/24 çalışabilmeleri için üretiliyorlar bu takdirde kapatmana gerek yok.

NT2L

Picopat
Yer
Sinop
Elektrik kesintisi hariç kapanmıyor modemim, TT 100Mbps abonesiyim. Bir sorun yaşamadım henüz.

Yukarı