Modem üzerinden port server nasıl açarım?

ugureryavuz

Decipat
Daha fazla  
Minecraft da server açacağız nasıl açabilirim? Bir de serveri modemden açsam sistem gereksinimi vs. ister mi? 2.soruyu konu kirliliği olmasın diye bundan sordum lütfen banlamayın.
Modem markası: HG658 v2.

Minecraft da server açacağız nasıl açabilirim? Bir de serveri modemden açsam sistem gereksinimi vs. ister mi? 2.soruyu konu kirliliği olmasın diye bundan sordum lütfen banlamayın.
Modem markası: HG658 v2.
Modemden "Port" açabilirsiniz. Sunucu açamazsınız.

Port açarken de kendi bilgisayarınızı ya da sunucu olarak kullanacağınız cihazın LAN'daki IP'sini yazarsınız. Sunucu olarak kullanacağınız cihazdan da gerekli ayarlamaları yaptınız, bitti mi? Hayır bitmedi. Modeme atanan IP adresinin modeme özel olduğunu teyit edin. Yani Carrier Grade Network muydu öyle bir şey vardı eğer ona dahilseniz arkadaşlarınız katılamayacaktır.

Not : Bunlarla uğraşana kadar Hamachi üzerinden açmak daha kolay oluyor ama arkadaş grubunuzun sayısına göre de değişir tabi.

İstemez.

Spigot indir ve modemin üzerinden 25565 portuna yönlendirme yap. Ben öyle açmıştım.
Hocam şöyle bir yer çıkıyor fotoğrafını atacağım.
mdoem.png

Modemden "Port" açabilirsiniz. Sunucu açamazsınız.

Port açarken de kendi bilgisayarınızı ya da sunucu olarak kullanacağınız cihazın LAN'daki IP'sini yazarsınız. Sunucu olarak kullanacağınız cihazdan da gerekli ayarlamaları yaptınız, bitti mi? Hayır bitmedi. Modeme atanan IP adresinin modeme özel olduğunu teyit edin. Yani Carrier Grade Network muydu öyle bir şey vardı eğer ona dahilseniz arkadaşlarınız katılamayacaktır.

Not : Bunlarla uğraşana kadar Hamachi üzerinden açmak daha kolay oluyor ama arkadaş grubunuzun sayısına göre de değişir tabi.
Port açıp server a giriliyor yine de demi ?

Eki Görüntüle 851854

Modem üzerinden port açmak için şu rehberi kullanabilirsin.

Aternos'dan ya da Hamachi'den de kurabilirsin. Bu işi bilmiyorsan tabii.

Eki Görüntüle 851854
Protokol varsa "TCP ve UDP" olarak yok ise hem "TCP" ve "UDP" olarak iki adet port açın.
Dış başlangıç portu 1 bitiş portu 65535.
Yerel kullanıcı portuna ise sunucu açacağınız bilgisayara ait olan IP'yi girin.
Adresleme adına da istediğinizi yazın. MC TCP ve MC UDP şeklinde de isim verebilirsiniz.

Geri
Yukarı