Modemde hız normalden daha yüksek gözüküyor

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Modem arayüzünde maksimum hız 80 Mbps olarak görünüyor. Altyapı testlerinde 64 olarak gözüküyor. TurkNet'e geçiş yapsam maksimum kaç Mbps alacağım?
Not: Eskiden modem arayüzünde de 64 Mbps idi. Şu an 80 Mbps gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR değerlerinize göre değişir. Modem arayüzünde ki 80Mbps olan değer altyapınızın maksimum desteklediği değerdir. Turknet altyapı testinde 64 olarak gözüküyorsa snr değerlerinize göre 50-55-60 civarı alırsınız diye düşünüyorum. Benim paketim 100Mbps vdsl paket tanımlı. Hız testinde 60 civarı çıkıyor fakat indirme yaparken saniyede 7.7-8mb civarı indirme yapıyorum. Allahtan bu hafta fiber aktif olacakta kurtulacağım vdsl'den.

SNR değerlerinize göre değişir. Modem arayüzünde ki 80Mbps olan değer altyapınızın maksimum desteklediği değerdir. Turknet altyapı testinde 64 olarak gözüküyorsa snr değerlerinize göre 50-55-60 civarı alırsınız diye düşünüyorum. Benim paketim 100Mbps vdsl paket tanımlı. Hız testinde 60 civarı çıkıyor fakat indirme yaparken saniyede 7.7-8mb civarı indirme yapıyorum. Allahtan bu hafta fiber aktif olacakta kurtulacağım vdsl'den.
SNR değerim 8. Zaten bütün iss'ler 8 snr değerini baz alıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı